Fiona Bennett: Chystáme klobouky pro další řadu seriálu Babylon Berlin. A nakupovat u nás můžou i Češi

Kloboučnice Fiona Bennett se díky svým neobvyklým návrhům stala skutečnou berlínskou ikonou. Narodila se v Británii, ale od svých sedmi let žije v německé metropoli. Dnes ve svém bílém království Hut-Palast na Potsdamer Strasse navrhuje klobouky, které si své místo našly nejen ve světových módních časopisech, ale i na hlavách prominentních osobností. Fiony jsme se zeptali, jak její byznys na hranici módy a umění přežil rok 2020 a co chystá do roku letošního.

Fiona vytvořila svému řemeslu pódium přímo ve svém obchodě. Její výrobci klobouků totiž pracují ve výloze a můžete je při práci pozorovat.  

„V současné digitální éře je důležité poukázat na opačný pól. Velkou důležitost připisuji také vysoce kvalitnímu designu. A dělá mi radost, když se mi podaří navrhnout klobouk, který vydrží,“ říká Fiona Bennett, pro niž je prý důležité, aby krása a poezie jejich klobouků přežila a znalosti byly předávány dál.

Jste jedním z předních výrobců klobouků v Německu, vaše výtvory jsou ale také populární v mekce klobouků, tedy v Anglii. Na co jste, co se týče vaší práce, hrdá?

Na tuto otázku nemohu přesně odpovědět, protože jsem neustále v pohybu a jsem vždycky šťastná z toho, čeho jsem právě dosáhla. S největší pravděpodobností bych mohla být hrdá na to, že jsem přeměnila mnoho svých snů v realitu a že mám možnost prostřednictvím svých výtvorů udělat radost lidem na celém světě.

Rok 2020 změnil plány prakticky všem. Co znamenal pro vás?

Jako samostatně výdělečně činný a kreativní člověk jsem zvyklá na změny a snažím se co nejlépe využívat to, co je k dispozici. Právě teď si užívám klidu, ticha a příležitosti vytvářet plány nové.

Posledních několik týdnů jsme využili k úplné renovaci našeho Hut-Palastu a k dalšímu rozvoji nových projektů.

Navštívila jste někdy v minulosti Prahu? A jak se mohou čeští zákazníci dostat k vašim výrobkům?

Prahu jsem navštívila před mnoha lety a mám krásné vzpomínky na krásy historického centra města. Čeští zákazníci mohou navštívit naši webovou stránku Fionabennett.com a objednat si jakýkoli model v mnoha barvách. Naše výrobky zasíláme do celého světa. I čeští zákazníci si je tedy můžou objednat přes email shop@fionabennett.com.

A co vaše plány do roku 2021?

Právě jsme se dozvěděli, že začne natáčení dalších dílů seriálu populárního Babylon Berlin. Takže budeme i nadále vyvíjet klobouky pro hlavní aktéry a další důležité postavy. Navíc s mým partnerem Hansem Boehmem plánujeme založení udržitelné značky, která bude fungovat hlavně v online prodeji. Uvidíme, co je za daných okolností v blízké budoucnosti možné. Stále se nechávám překvapovat. 

Tento článek si můžete přečíst i v němčině.

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.
Přečtěte si

Češi nechápou, že Německo je “energetická laboratoř”

“Je nesmysl, že by se Německo řítilo kvůli své strategii Energiewende do propasti, jak se tady často ozývá. Ceny elektřiny tam budou díky obnovitelným zdrojům i za 15 let podobné jako dnes. Ale být poradcem německé vlády, přiznal bych, že jsme se spletli s jadernými elektrárnami a zemním plynem,” říká někdejší berlínský zpravodaj ČT Martin Jonáš.

Nejčtenější v kategorii Business