Fiona Bennett: Chystáme klobouky pro další řadu seriálu Babylon Berlin. A nakupovat u nás můžou i Češi

Kloboučnice Fiona Bennett se díky svým neobvyklým návrhům stala skutečnou berlínskou ikonou. Narodila se v Británii, ale od svých sedmi let žije v německé metropoli. Dnes ve svém bílém království Hut-Palast na Potsdamer Strasse navrhuje klobouky, které si své místo našly nejen ve světových módních časopisech, ale i na hlavách prominentních osobností. Fiony jsme se zeptali, jak její byznys na hranici módy a umění přežil rok 2020 a co chystá do roku letošního.

Fiona vytvořila svému řemeslu pódium přímo ve svém obchodě. Její výrobci klobouků totiž pracují ve výloze a můžete je při práci pozorovat.  

„V současné digitální éře je důležité poukázat na opačný pól. Velkou důležitost připisuji také vysoce kvalitnímu designu. A dělá mi radost, když se mi podaří navrhnout klobouk, který vydrží,“ říká Fiona Bennett, pro niž je prý důležité, aby krása a poezie jejich klobouků přežila a znalosti byly předávány dál.

Jste jedním z předních výrobců klobouků v Německu, vaše výtvory jsou ale také populární v mekce klobouků, tedy v Anglii. Na co jste, co se týče vaší práce, hrdá?

Na tuto otázku nemohu přesně odpovědět, protože jsem neustále v pohybu a jsem vždycky šťastná z toho, čeho jsem právě dosáhla. S největší pravděpodobností bych mohla být hrdá na to, že jsem přeměnila mnoho svých snů v realitu a že mám možnost prostřednictvím svých výtvorů udělat radost lidem na celém světě.

Rok 2020 změnil plány prakticky všem. Co znamenal pro vás?

Jako samostatně výdělečně činný a kreativní člověk jsem zvyklá na změny a snažím se co nejlépe využívat to, co je k dispozici. Právě teď si užívám klidu, ticha a příležitosti vytvářet plány nové.

Posledních několik týdnů jsme využili k úplné renovaci našeho Hut-Palastu a k dalšímu rozvoji nových projektů.

Navštívila jste někdy v minulosti Prahu? A jak se mohou čeští zákazníci dostat k vašim výrobkům?

Prahu jsem navštívila před mnoha lety a mám krásné vzpomínky na krásy historického centra města. Čeští zákazníci mohou navštívit naši webovou stránku Fionabennett.com a objednat si jakýkoli model v mnoha barvách. Naše výrobky zasíláme do celého světa. I čeští zákazníci si je tedy můžou objednat přes email shop@fionabennett.com.

A co vaše plány do roku 2021?

Právě jsme se dozvěděli, že začne natáčení dalších dílů seriálu populárního Babylon Berlin. Takže budeme i nadále vyvíjet klobouky pro hlavní aktéry a další důležité postavy. Navíc s mým partnerem Hansem Boehmem plánujeme založení udržitelné značky, která bude fungovat hlavně v online prodeji. Uvidíme, co je za daných okolností v blízké budoucnosti možné. Stále se nechávám překvapovat. 

Tento článek si můžete přečíst i v němčině.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.