Fiona Bennett: Chystáme klobouky pro další řadu seriálu Babylon Berlin. A nakupovat u nás můžou i Češi

Kloboučnice Fiona Bennett se díky svým neobvyklým návrhům stala skutečnou berlínskou ikonou. Narodila se v Británii, ale od svých sedmi let žije v německé metropoli. Dnes ve svém bílém království Hut-Palast na Potsdamer Strasse navrhuje klobouky, které si své místo našly nejen ve světových módních časopisech, ale i na hlavách prominentních osobností. Fiony jsme se zeptali, jak její byznys na hranici módy a umění přežil rok 2020 a co chystá do roku letošního.

Fiona vytvořila svému řemeslu pódium přímo ve svém obchodě. Její výrobci klobouků totiž pracují ve výloze a můžete je při práci pozorovat.  

„V současné digitální éře je důležité poukázat na opačný pól. Velkou důležitost připisuji také vysoce kvalitnímu designu. A dělá mi radost, když se mi podaří navrhnout klobouk, který vydrží,“ říká Fiona Bennett, pro niž je prý důležité, aby krása a poezie jejich klobouků přežila a znalosti byly předávány dál.

Jste jedním z předních výrobců klobouků v Německu, vaše výtvory jsou ale také populární v mekce klobouků, tedy v Anglii. Na co jste, co se týče vaší práce, hrdá?

Na tuto otázku nemohu přesně odpovědět, protože jsem neustále v pohybu a jsem vždycky šťastná z toho, čeho jsem právě dosáhla. S největší pravděpodobností bych mohla být hrdá na to, že jsem přeměnila mnoho svých snů v realitu a že mám možnost prostřednictvím svých výtvorů udělat radost lidem na celém světě.

Rok 2020 změnil plány prakticky všem. Co znamenal pro vás?

Jako samostatně výdělečně činný a kreativní člověk jsem zvyklá na změny a snažím se co nejlépe využívat to, co je k dispozici. Právě teď si užívám klidu, ticha a příležitosti vytvářet plány nové.

Posledních několik týdnů jsme využili k úplné renovaci našeho Hut-Palastu a k dalšímu rozvoji nových projektů.

Navštívila jste někdy v minulosti Prahu? A jak se mohou čeští zákazníci dostat k vašim výrobkům?

Prahu jsem navštívila před mnoha lety a mám krásné vzpomínky na krásy historického centra města. Čeští zákazníci mohou navštívit naši webovou stránku Fionabennett.com a objednat si jakýkoli model v mnoha barvách. Naše výrobky zasíláme do celého světa. I čeští zákazníci si je tedy můžou objednat přes email shop@fionabennett.com.

A co vaše plány do roku 2021?

Právě jsme se dozvěděli, že začne natáčení dalších dílů seriálu populárního Babylon Berlin. Takže budeme i nadále vyvíjet klobouky pro hlavní aktéry a další důležité postavy. Navíc s mým partnerem Hansem Boehmem plánujeme založení udržitelné značky, která bude fungovat hlavně v online prodeji. Uvidíme, co je za daných okolností v blízké budoucnosti možné. Stále se nechávám překvapovat. 

Tento článek si můžete přečíst i v němčině.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Hlavní útok na Německo teprve přijde, říká spolumajitel značky Festka Michael Moureček

Skoro každý si někdy pořizoval kolo. Byly časy, kdy byl kupující rád, že na něj nějaké zbylo. V pozdějších letech to zase až takový problém nebyl, ale cyklista kolikrát po několika jízdách zjistil, že mu bicykl úplně nesedí. Trendem se nyní stává kupovat kola na míru. Pravda, není to nejlevnější záležitost, ale kdo si takový stroj pořídí, nedá na něj dopustit.

Nejčtenější v kategorii Business