Generace Korona

Je to zajímavé. Po názvech skupin mladé Generace X, Y, Z už chybělo písmenko na pokračování. Příroda si ho našla sama. Generace Korona se stává společným názvem pro 20 – 30leté, kterým podnikatelé a firmy dříve leželi u nohou. Najednou je práce pryč a najít novou není lehké. Jak dlouho potrvá, než se s těmito ztrátami vyrovnají?

Party, cestování, svoboda. Lehkost bytí, která byla synonymem dnešní mladé generace. Na kterou party půjdu? Rozhodnu se až večer. Víkend v Budapešti nebo na Mallorce? Za pár korun odletět kamkoliv do Evropy bylo samozřejmostí stejně jako pas, který byl jen nutností v lehkém cestovním zavazadle. Práce, bydlení, vztahy… vše vyměnitelné, nahraditelné. Rychle a snadno. Slůvko ekonomická krize znali mnozí jen ze slovníku cizích slov.

Studie posledních týdnů však ukazují, že u mladé generace „existuje velká obava z nezaměstnanosti a ztráty zaměstnání, velká obava, že se člověk dostane do materiální nepohody nebo dojde ke ztrátě kvality života“. Jsou ochotni nebo budou donuceni vyměnit samozřejmost svobody za bezpečnost a stabilitu?

V Německu se počet nezaměstnaných od dubna do června výrazně zvýšil v důsledku koronové krize; ve srovnání s předchozím rokem o 638 000. Obzvlášť dramatická situace je v hlavním městě – statistika za červen uvádí, že každý čtvrtý nový nezaměstnaný v Německu je z Berlína. Největší nárůst nezaměstnaných se týká lidí ve věku 18–25 let! 

Kurzarbeit v dubnu dosáhla nejvyššího stavu v historii Západního Německa – 6,8 milionu lidí, odhad za květen leží u 6 milionů. Ministr práce Hubertus Heil předpokládá, že “tento instrument pomůže lidem zůstat v pracovním poměru.” 

Mladí lidé silně věří, že se pomalu ale jistě vše vrátí do starých kolejí. Vědí ale, že “nevstoupíš dvakrát do stejné řeky?”

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu