Genius loci

Když před lety hledal Miloš Staněk vysněný dům, strávil desítky hodin brouzdáním po internetu a měsíce pak jezdil krajinou, než se jeho představy zhmotnily v historickou budovu staré školy.

A to byl jeden z impulzů pro realizaci dalšího snu – vybudování společnosti, která dokáže objevovat v nemovitostech skrytý potenciál.

Co vás přivedlo k tomu, začít se věnovat se realitám?
Díky mému byznysu jsem se často setkával s klienty, kteří zrovna koupili byt nebo dům a potřebovali si jej zařídit. V Potten & Pannen jsme se dříve snažili o úzkou spolupráci s realitkami, ale nikdy to nedopadlo podle mých představ. Žádná z firem, která obchoduje s nemovitostmi, neměla filozofii v souznění s tou naší.

staněk-vysněný-byt

Jaký typ nemovitostí máte nejraději?
Historické domy, které mají jedinečnou atmosféru, ale stejně tak mě dokáže nadchnout i současná architektura, pokud má ducha. Myslím, že do nemovitosti se musíte prostě zamilovat. Já jsem se před pár lety takto zamiloval do zdevastované budovy staré školy a to, že jsem v ní viděl obrovský potenciál a krásu, se zúročilo hned po rekonstrukci. Obdivují ji nejen mí přátelé, ale i profesionálové z řad redaktorů magazínů o bydlení, filmaři a fotografové. Točilo se u nás dokonce několik dílů kuchařské show Zdeňka Pohlreicha.

V čem jste jedineční?
Nejlépe bych to asi popsal na příkladu Potten & Pannen, kde se už víc než dvacet pět let snažíme přinášet našim zákazníkům kromě toho nejkvalitnějšího nádobí taky skvělý servis a osobní přístup. Díky Michaele Peleškové se mi tuto filozofii daří přenášet i do světa realit. Zajímavá a exkluzivní nabídka nemovitostí je pro nás důležitá, ale na prvním místě je právě osobní přístup, profesionální servis, vstřícná a rychlá komunikace a také nabídka komplexních služeb – od financování přes architekty až po vybavení domácnosti do posledního detailu. Pokud má například rodina psa, dostane od nás jako dárek při koupi nemovitosti luxusní obojek Hunter. A nakonec ještě voucher do naší restaurace NOI, protože dobrá koupě je přece důvodem k oslavě.

Co je pro vás největší satisfakcí?
Když se nám podaří získat nemovitost k prodeji, která mě baví. Když se najde nový majitel, který si s námi koupi té nemovitosti užívá. Nemohu sice klientům vnucovat svou představu, co by se dalo s domem či bytem udělat, ale když cítím, že tím prospěji věci, rád se o své nápady podělím. Moje kreativita klientovi často pomáhá při rozhodování.

Vize do budoucna?
Rádi bychom spolupracovali s developery, kteří stavějí něco opravdu výjimečného. Jde nám o to, být u zrodu a pomoci jim najít ty správné klienty pro koupi jejich uskutečněné vize. No a samozřejmě nebudu zastírat, že bych budoucím klientům rád pomohl vybrat z toho nejlepšího, co máme pro jejich kuchyň. Moc se mi takové spojení líbí. To je cesta, kterou chci jít. Lidé, kteří rádi vaří dobrá jídla, mají rádi krásné a funkční kuchyně včetně nádobí, a proto jsou nároční i k výběru bydlení a místa, kde chtějí žít.

peleskova-stanek.cz

Text Kateřina Černá Foto Tomáš Železný a archiv firmy

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

V Německu se propadla důvěra v televizi a část institucí. Nejdůvěryhodnější jsou pro Němce lékaři, policie a univerzity

Důvěra Němců ve většinu veřejných institucí loni klesla. Pětiprocentní ztráta důvěry stihla oproti roku předchozímu soudy včetně Ústavního, nebo také televizi. Mírněji, o 3 procenta, klesla důvěra v instituty pro výzkum veřejného mínění, rozhlas a tisk. Jen nepatrně (o jedno procento) pak klesla důvěra v policii a univerzity.

Nejčtenější v kategorii Society