Hudba přímo domů

Berlínská hudební scéna je stejně různorodá jako Berlíňané samotní. Aby si i v dnešních dnech mohl každý užít svou oblíbenou hudbu alespoň z domova, streamují různé organizace koncerty, představení i DJ sety online. Čemu dáte přednost Vy – elektro nebo opera?

Kluby

Co udělat v době, kdy jsou všechny kluby zavřené, lidé se doma nudí a kluby krachují? Díky United we stream budou každý den velká jména berlínské klubové scény přinášet streamované DJ-Sets, představení, koncerty a živou hudbu do obývacích pokojů. Cílem kampaně je podpora organizátorů a umělců i přesto, že kluby jsou od soboty zakázané. 

Za tímto účelem byla zahájena ve spolupráci s ARTE Concert a radioeins stremingová platforma United we stream, která je zaměřená na získávání finančních prostředků, které se rozdělují ku prospěchu krachujících hudebních klubů. Nutno při této příležitosti podotknout, že se nejedná o výzvu na společné party! “Chceme do bytů a domů v Berlíně přinést dobrou hudbu a trochu klubové atmosféry a takto hudební kluby podpořit. Samozřejmě jsou vítáni posluchači i z jiných světových stran,” vyzývají organizátoři.

Online přenosy můžete sledovat na Facebooku.

Klasika

Státní opera Staatsoper Unter den Linden začala s online vysíláním oper a koncertů. 24 hodin denně, vždy od 12 do 12 h si můžou fanoušci opery užít prvotřídní představení i v době korony. Opera zpřístupňuje až do 19. dubna videonahrávky a záznamy svých nejúspěšnějších produkcí a na programu jsou představení jako Manon Lescaut, Carmen, Labutí jezero, Tannhäuser, Medea a řada dalších. 

Více informací a celý program najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Designér interiérů Stephan Schilgen: Neformální útulností uvolníte lidi a rozhýbete byznys

Sto padesát let staré vycpané lvíče u krbu nebo sprchový kout ze skleněných dveří někdejšího východoněmeckého podniku Café Moskau. Berlínský designér Stephan Schilgen si zakládá na tom, aby jeho interiéry vyprávěly příběhy – třeba ty o koloniální éře, nebo i ty z dob komunismu. O tom, že kousek pohodlí a neformální prostředí uvolňuje i otvírá lidi, přesvědčil jak nejrůznější obchodníky, jimž zařizuje prodejny křesly a pohovkami, tak i nadnárodní společnosti, na jejichž akcích ve fešných letoviscích navozuje neformální atmosféru kulisami z desítek tun nábytku a dalšího vybavení. Zdá se, že se to vyplatí. Pohodlí a neformální atmosféra totiž nakonec vydělávají peníze.
Archiv Martina Janeckého
Přečtěte si

Martin Janecký: Foukat sklo tři dny je věčnost

Tvoří plastiky, které odporují všedním představám o práci se sklem, a svou techniku zdokonalil tak, že se mu vyrovná jen málokdo. I přes to z Martina Janeckého cítíte respekt k řemeslu i samotnému materiálu, který se podle svých slov snaží zkrotit.
Přečtěte si

„Evropské Oscary“ v Berlíně ovládla bosenská Aida

Velké vítezství režisérky Jasmily Žbanićové a jejího historického dramatu Quo vadis, Aida? – tak by se dalo popsat sobotní předávání cen European Film Awards, které proběhlo v Berlíně, avšak z velké části online. Mezi nominované se dostal i snímek Myši patří do nebe českých režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové, ten ale nominaci neproměnil.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign