Jaká je budoucnost restauračních předzahrádek na Praze 1?

Předzahrádky v Praze — smutné téma. Nejvíce jich je na turisticky frekventovaných místech, ale tam si přece normální Pražan sednout nejde.Předzahrádky v Praze — smutné téma. Nejvíce jich je na turisticky frekventovaných místech, ale tam si přece normální Pražan sednou nejde.

A ti ostatní? Po mnoha vyjednaváních, byrokracii, odmítnutí a nakonec i kvůli nepřiměřené ceně nakonec od záměru upustí. Zajímá vás toto téma? Přijďte se podívat do odbornou diskusi na téma:

Jaká je budoucnost restauračních předzahrádek na Praze 1?

Organizátorem je Hospodářská komora Praha 1 ve spolupráci s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy, kteří za zjednodušením procesu povolení předzahrádek stojí již dlouho. Diskuse se zúčastní představitele institucí, v jejíchž rukou leží rozhodování o předzahrádkách (Magistrát hl.m. Prahy, MČ Praha 1, TSK atd). Bude možnost vznést dotazy a sdělit zástupcům veřejné správy své názory a zkušenosti.

Akce se koná ve čtvrtek 27. června od 16 hodin v Podnikatelském a inovačním centru hl. m. Prahy, Škodův palác, Jungmannova 35/29, Praha 1 (vchod z Charvátovy ulice).

Svou účast prosím, potvrďte do 21. 6. 2019 na e-mail: alzbeta.korabova@hkpraha1.cz

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.
Přečtěte si

Vánoce za plotem uprchlického tábora

Moci slavit Vánoce doma s rodinou se zdá být samozřejmost, pohled do nedávné minulosti ale svědčí o opaku. Po komunistickém převratu v únoru 1948 odešly z Československa desítky tisíc lidí. V uprchlických táborech v Německu, kde byli nuceni dlouhé měsíce vyčkávat, mnozí z nich strávili i vánoční svátky. Ty se pak nesly ve znamení stesku po domově, strachu o osud příbuzných a přátel za železnou oponou i nekonečných emigračních procedur. Četná svědectví uprchlíků však ukazují, že i v obtížných chvílích byly Vánoce pro většinu z nich krásným svátkem.

Nejčtenější v kategorii Society