Jako v galerii umění – tak se můžete cítit v hotelích ve Frankfurtu i v Česku

Lidé si kvůli pandemii kovidu mnohem obezřetněji vybírají, kde přenocují. V důsledku tlaku na bezpečnost a hygienu upřednostňují spíše ubytování v soukromí a hotelový průmysl zažívá tvrdý náraz. Potenciálního hosta dnes nejvíc přesvědčí netradiční zážitkové koncepty. Třeba přenocování mezi uměleckými díly.

Jedna z vystavených soch v hotelu MIURA.

Dnes vítězí originální zážitky, o kterých člověk může ve svém okolí vyprávět. Své o tom ví hotely, které vsadily na nevšední nabídku odměn pro své věrné hosty či ty, kde se cítíte jinak, než v běžném hotelu. Například jako v umělecké galerii. Umění je totiž tématem, které si v hotelové branži říká o slovo.

Steigenberger Frankfurter Hof

Frankfurtský hotel Steigenberger Frankfurter Hof až do konce září nabízí přenocování nejen ve svém luxusním zázemí, ale také v obytných sochách přímo uprostřed městského parku Metzlerpark na frankfurtském muzejním břehu – Museumsufer. Steigenberger Frankfurter Hof je jako hotel a partner pro spolupráci zodpovědný za vybavení skulptur i za odbavení hostů včetně kyvadlové dopravy. Ve spolupráci s „zážitkovou“ neziskovou společností tinyBE, která spojuje umění, vědu a architekturu, tak mohou lidé přímo mezi Museum Angewandte KunstWeltkulturen Museum přenocovat v unikátních uměleckých objektech.

Ve Frankfurtu tak aktuálně lze prožít velmi osobní setkání s uměním, zažít tzv. „život v sochách“ od mezinárodně uznávaných umělců. Mezi nimi nechybí taková jména jako jsou Alison Knowles, Charlotte Posenenske, Christian Jankowski, Mia Eve Rollow & Caleb Duearte, MY-CO-X, Onur Gökmen, Laure Prouvost, Sterling Ruby, Terence Koh nebo Thomas Schütte. Každé dílo má maximálně třicet metrů čtverečních a je vyrobeno z udržitelných materiálů. Je zde například socha téměř celá z rostlin, socha z desek pokrytých houbami, sklulptura vyrobena 3D tiskem, ale také z hlíny a samozřejmě nechybí ani celodřevěné objekty.

“Život v soše”, jejímž autorem je MY-CO-X.

Jde nejen o nezapomenutelný zážitek nejen pro věrné hosty hotelu Steigenberger Frankfurter Hof, ale také o inspiraci a demonstraci principů udržitelné planety. Přenocování lze rezervovat prostřednictvím platformy Eventim, check-in probíhá v hotelu Steigenberger Frankfurter Hof a k obydleným uměleckým dílům vás odveze hotelový řidič. Více ZDE.

Art & Design MIURA hotel

Žít v hotelu jako v galerii umění můžete i v Česku. Tentokrát jsou umělecká díla trvalou součástí hotelu, jsou něčím, co mu dává exkluzivitu, výjimečnost a specifického ducha. Není obvyklé, aby se člověk ráno probouzel mezi obrazy od Andyho Warhola, snídal s pohledem na obrazy od Gerharda Richtera, chodil po chodbách nasycených emocemi z děl od Jean-Michela Basquiata, pil víno vedle skulptur od Damiena Hirsta nebo se procházel po trávě, ve které pohodlně leží sochy od Davida Černého. Za takovou atmosférou musíte do Slezka do Art & Design MIURA hotelu, poblíž obce Čeladná, přímo v srdci Beskyd. Do místa, kde byste něco takového asi nikdy nečekali.

Terasa hotelu MIURA se sochou vyhlížející do krajiny.

Aria Hotel Prague

Další uměleckou perlou, aniž by se jednalo o galerii umění, je hotel Aria. V samém centru Prahy mezi Karlovým mostem a kostelem sv. Mikuláše najdete hotel inspirovaný hudbou a uměním. Na stěnách visí obrazy od ikonických uměleckých hvězd jako je Marc Chagal, Pablo Picasso nebo Salvador Dalí, od kterého hotelové prostory rozjasňují nejen jeho surrealistické skicy, ale také excentrické skulptury.

Nosorožec od Salvadora Dalího v hotelu Aria.

Stejně tak jako plastika od Franze von Stucka. Překvapením mohou být také kresby od Édith Piaf, kterou má svět spojenou zejména s francouzskými šansony. I ona byla – jako jedna z významných hudebních ikon – námětem pro karikatury nakreslené na talíře hotelové restaurace. I talíře jsou tedy uměleckým dílem, na které vám šéfkuchař servíruje jednotlivé chody. O kresby se postaral současný výtvarný umělec Josef Blecha.

Talíře od Josefa Blechy v hotelu Aria.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi