Je zastropování nájmů v Berlíně protiústavní?

V říjnu 2019 odsouhlasili v berlínské sněmovně zástupci Linke, Zelených a SPD zastropování nájmů v Berlíně, které vstoupí v platnost 23. února 2020 a znamená zmrazení nájemného na bydlení na příštích 5 let.

Více než 25 % spolkových poslanců CDU/CSU a FDP však rozhodlo, že tento zákon spadá do pravomoci Spolkové republiky, která je zodpovědná za regulaci nájemného. Poslanci proto podávají žádost na přezkoumání u Spolkového ústavního soudu. Jejich odůvodnění je logické. Zastropování nájemného porušuje Ústavní zákon a vedlo by k velké právní nejistotě a chaosu na trhu s nemovitostmi.

Více info k tématu najdete v našem článku.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,