Je zastropování nájmů v Berlíně protiústavní?

V říjnu 2019 odsouhlasili v berlínské sněmovně zástupci Linke, Zelených a SPD zastropování nájmů v Berlíně, které vstoupí v platnost 23. února 2020 a znamená zmrazení nájemného na bydlení na příštích 5 let.

Více než 25 % spolkových poslanců CDU/CSU a FDP však rozhodlo, že tento zákon spadá do pravomoci Spolkové republiky, která je zodpovědná za regulaci nájemného. Poslanci proto podávají žádost na přezkoumání u Spolkového ústavního soudu. Jejich odůvodnění je logické. Zastropování nájemného porušuje Ústavní zákon a vedlo by k velké právní nejistotě a chaosu na trhu s nemovitostmi.

Více info k tématu najdete v našem článku.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher