Je zastropování nájmů v Berlíně protiústavní?

V říjnu 2019 odsouhlasili v berlínské sněmovně zástupci Linke, Zelených a SPD zastropování nájmů v Berlíně, které vstoupí v platnost 23. února 2020 a znamená zmrazení nájemného na bydlení na příštích 5 let.

Více než 25 % spolkových poslanců CDU/CSU a FDP však rozhodlo, že tento zákon spadá do pravomoci Spolkové republiky, která je zodpovědná za regulaci nájemného. Poslanci proto podávají žádost na přezkoumání u Spolkového ústavního soudu. Jejich odůvodnění je logické. Zastropování nájemného porušuje Ústavní zákon a vedlo by k velké právní nejistotě a chaosu na trhu s nemovitostmi.

Více info k tématu najdete v našem článku.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Berlínská gastronomie – kebab, currywurst a kryptoměna

V Berlíně je bezmála 10 000 stravovacích zařízení. Vedle místních bizarností jako jsou klobásy zasypané indickou směsí koření nebo bramborák politý jablečným protlakem, nabízí kuchyni celého světa ve špičkovém provedení. Kdo má opravdu hodně času, může ale zkusit vystát frontu před vyhlášeným stánkem s kebabem, který už popírá myšlenku rychlého občerstvení. Experimentovat lze i při placení – podobně jako Praha má i Berlín svá místa umožňující platbu bitcoinem a dalšími kryptoměnami.

Nejčtenější v kategorii Society