Jedna z nejkrásnějších destinací v Berlíně

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš… si může zazpívat každý, kdo vyráží na výlet na Wannsee na Pfaueninsel.

Malebný ostrov pávů je jednou z nejkrásnějších destinací v Berlíně. Převozník tě přepraví za pár minutek na druhý břeh a hned jsi v pohádkovém světě. Najdeš zde klidné místo, kde se můžeš v 67 hektarovém parku přírody dotýkat na každém kroku… ale také pruské historie.

paví-ostrov-berlín-6

Koncem 18. století zde král Friedrich Wilhelm II. postavil pro svoji nejoblíbenější milenku Wilhelmine jednoduchý, ale krásný zámek, který měl na očích pokaždé, když se procházel ve své zahradě v Potsdamu. Tato láska překonala i dvě jeho manželství a přinesla mu 6 nemanželských dětí.

paví-ostrov-berlín-3

Od té doby se na ostrově moc nezměnilo. Dodnes se zahradníci starají o překrásný park, který v roce 1821 založil velký zahradní architekt Joseph Lenne. Výhledy na Wannsee zde vytvářejí nezapomenutelnou kulisu. A ještě pořád zde žijí volně pávi… jejich počet se pohybuje nyní okolo padesáti. Od roku 1990 patří Pfaueninsel do kulturního dědictví Unesco.

paví-ostrov-berlín-4

paví-ostrov-berlín-5

paví-ostrov-berlín-2

paví-ostrov-berlín-3

Text a Foto Danuše Siering

 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německý think-tank mimo realitu: Ministři ČSSD odvedli ve vládě dobrou práci, chválí Babišovy spojence

Šest týdnů po volbách nic nenasvědčuje tomu, že by ČSSD s výjimkou formální změny ve vedení jakkoliv reflektovala své volební fiasko. Z přešlapování na místě ji zjevně nevytrhne ani její spřátelený německý think-tank. Šéf pražské pobočky Nadace Friedricha Eberta (FES) mající blízko k ČSSD Urban Uberschär totiž nespatřuje žádnou souvislost mezi volebním fiaskem ČSSD a tím, že držela u moci politický projekt trestně stíhaného oligarchy Andreje Babiše. Sociální demokraté vládli s Babišem „i ze zodpovědnosti k zemi a lidem,“ prohlásil naopak Uberschär v rozhovoru pro NN magazín.

Nejčtenější v kategorii Society