Kriminalita azylantů v Německu

Speciální průzkum Spolkového kriminalistického úřadu / Bundeskriminalamt BKA ukazuje, že každý osmý podezřelý z vážného ublížení na zdraví v Německu je azylový přistěhovalec.

Mezi začátkem roku 2015 a koncem roku 2019 bylo celkem identifikováno
715 134 podezřelých z trestného činu vážného nebo nebezpečného ublížení na těle, 95 282 z nich (13,3 procenta) byli azyloví přistěhovalci. Přičemž podíl této skupiny na celkové populaci v Německu se od roku 2015 pohybuje v průměru pouze kolem dvou procent, píše Die Welt am Sonntag.

V kategorii nejzávažnějších trestných činů vraždy a zabití byl podíl azylových přistěhovalců ještě vyšší, a to 14,1 procenta. Jak známo, k nejvíce smrtelným deliktům dochází mezi přistěhovalci samotnými.

Obecně, jako každá jiná statistika, je i tato pouze přibližná. Například mnoho zločinů nebývá nikdy hlášeno a ty v této statistice zohledněny nejsou. Kriminalisté stále poukazují na důležité rysy různých skupin. Za prvé, u mužů je mnohem větší pravděpodobnost, že se stanou zločinci, to platí i o mladém věku – každý třetí podezřelý v Německu je ve věku od 18 do 29 let. V případě násilných trestných činů se dá ale říci, že jsou jasné rozdíly mezi mladými muži s německým pasem a bez něj. Sociální a kulturní faktory zde hrají rozhodující roli.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Martina Barta: Berlín mi pomohl provést životní restart

Z Prahy odešla v 18 letech studovat na Jazzový institut do Berlína, s kufrem, velkým kloboukem a trochou peněz v kapse. Nyní vystupuje s různými hudebními projekty mj. jako sólistka Big Bandu der Deutschen Oper Berlin na mezinárodních hudebních festivalech (Kurt Weill Fest, Choriner Musiksommer, Jazztage Dresden). Pravidelně také vystupovala v duu s uznávaným americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. “Jsem ráda, že jsem zůstala. Berlín je pro mě naprosto inspirativní město,” hodnotí po letech své rozhodnutí.
Přečtěte si

Tradiční salony kultivovaly společnost

Skýtaly prostor k emancipaci žen, společenská elita na nich formovala národní identitu a tříbila vlastenecké postoje. To vše je spjaté s tradicí jak prvorepublikových českých salonů, tak i těch původních francouzských. Navázat na ně chce i Salónek Lucie Šilhové.
Přečtěte si

Proti absurdním postihům za záchranu prošlých potravin bojuje i německý kněz

Německý ministr zemědělství Cem Özdemir prosazuje jednodušší darování potravin potřebným. Obchody by podle něho měly zboží s prošlou dobou použitelnosti místo vyhazování dávat chudým. Mezi aktivisty bojujícími proti plýtvání potravinami je i jezuitský kněz Jörg Alt, který prošlé, ale použitelné jídlo demonstrativně krade u supermarketů a pak je rozdává chudým.

Nejčtenější v kategorii Society