Kriminalita azylantů v Německu

Speciální průzkum Spolkového kriminalistického úřadu / Bundeskriminalamt BKA ukazuje, že každý osmý podezřelý z vážného ublížení na zdraví v Německu je azylový přistěhovalec.

Mezi začátkem roku 2015 a koncem roku 2019 bylo celkem identifikováno
715 134 podezřelých z trestného činu vážného nebo nebezpečného ublížení na těle, 95 282 z nich (13,3 procenta) byli azyloví přistěhovalci. Přičemž podíl této skupiny na celkové populaci v Německu se od roku 2015 pohybuje v průměru pouze kolem dvou procent, píše Die Welt am Sonntag.

V kategorii nejzávažnějších trestných činů vraždy a zabití byl podíl azylových přistěhovalců ještě vyšší, a to 14,1 procenta. Jak známo, k nejvíce smrtelným deliktům dochází mezi přistěhovalci samotnými.

Obecně, jako každá jiná statistika, je i tato pouze přibližná. Například mnoho zločinů nebývá nikdy hlášeno a ty v této statistice zohledněny nejsou. Kriminalisté stále poukazují na důležité rysy různých skupin. Za prvé, u mužů je mnohem větší pravděpodobnost, že se stanou zločinci, to platí i o mladém věku – každý třetí podezřelý v Německu je ve věku od 18 do 29 let. V případě násilných trestných činů se dá ale říci, že jsou jasné rozdíly mezi mladými muži s německým pasem a bez něj. Sociální a kulturní faktory zde hrají rozhodující roli.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Štěpán Altrichter: Češi lépe improvizují, Němci organizují

Scenárista a režisér Štěpán Altrichter (1981) žije od svých dvanácti let střídavě v Česku a v Německu. Debutoval absurdní tragikomedií z krušnohorských lesů Schmitke (2014), natočenou v česko-německé koprodukci. Snímek byl nominován na devět Českých lvů, z nichž dva získal, a na tři Ceny české filmové kritiky. Tři nominace na Českého lva získal i jeho následující film Národní třída, černohumorné drama podle knihy Jaroslava Rudiše, s Hynkem Čermákem v hlavní roli. V rozhovoru pro N&N magazín popisuje, v čem se liší přístup k filmu a filmování v Česku a Německu, a svěřuje se, co prožíval, když ho umístili do dívčí třídy německé školy i přesto, že vůbec neuměl německy.
Přečtěte si

Janek Rubeš: Snažím se mít morální kompas nastavený tím správným směrem

Janek Rubeš, průkopník video obsahu, nedávno odešel se svým parťákem Honzou Mikulkou ze Seznamu a vrátil se zpátky na YouTube, kde minulý rok založili nový kanál určený pro české publikum Kluci z Prahy. Jejich hlavní kanál Honest Guide už odebírá téměř milion uživatelů, takže se jejich tipy na výlety nebo reportáže podvodných praktik v Praze dostanou k turistům doslova z celého světa. Populární je jeho „scamfie“ – původně selfie s podvodnou směnárnou, stříhání zámečků lásky na Karlově mostě nebo jeho nelibost k trdelníku. V prosinci oslaví 34. narozeniny.
Přečtěte si

Probublejte se závěrem roku

Šampaňské, prosecco, sekt, cava, franciacorta, crémant nebo pet-nat. Co mají společného? Bubliny. V čem se liší? To vám prozradíme v následujícím článku, abyste si mohli pro slavnostní chvíle vybrat to, které je vám nejsympatičtější.

Nejčtenější v kategorii Society