Kvetoucí zahrada módy a zábavy

Historická budova ve spojení s vizuální čistotou moderní architektury.

Slovanský dům je jedním z ikonických center Prahy a díky novému architektonickému řešení zahrady se probudil do nové fáze života.

Všichni skrz Slovanský dům procházíme, pokud si chceme někam zkrátit cestu. Je jasným místem, když chceme jít do kina, možná na drink nebo potřebujeme narychlo koupit nějaký kousek na sport. Díky nově rozkvetlé zahradě – obrazně řečeno – se ale stává něčím jedinečným. Místem, kde prostě chcete trávit čas.

Patio Slovanského domu s nově rozkvetlou zahradou působí příjemně, bezpečně. Když je venku třicet stupňů, zde najdete chládek pod šumícími korunami chladivých stromů. Nikde jinde v centru Prahy si nedáte tak příjemný drink, pracovní večeři v jedné z restaurací nebo neuskutečníte nákupy exkluzivních kousků než právě tady.

Slovanský-dům

Jedinečný luxus na jednom místě
Díky pečlivě vybraným prestižním značkám, které můžete ve Slovanském domě pořídit, si celý koncept v ničem nezadá s velkými a známými obchodními centry od Paříže až po New York. Slovanský dům je také jediné místo, kde můžete v Čechách koupit kupříkladu doplňky od značky Marc Jacobs. Další světové značky jako Moschino nebo Karl Lagerfeld jsou v těsném závěsu.

Nabízí se zde široký záběr módy a módních doplňků, luxus v podobě limitovaných per a linií světoznámých značek v butiku Bibelot, flagship obchod Nike u nás, či možnost zajít si na večeři.

Kromě obchodů si zde můžete zajít na masáž ve studiu Sabai, koupit květiny – jedny z nejestetičtějších pugétů v Praze – v květinářství Nairiflowers, nechat si udělat nový účes ve Franck Provost nebo dokonalé nehty v OPI – The Nail Shop. Součástí je samozřejmě zmíněné kino Cinema City, restaurace Kogo, Ambiente Brasileiro nebo Cafe Pavlina.

Jedinečné místo pro byznys
Slovanský dům nejsou jen obchody nebo zábava. V budově je téměř 11 000 m2 exkluzivních kancelářských prostor. Díky své prestižní adrese a renomé, které Slovanský dům má, najdete v centru Prahy jen málo takto jedinečných prostor. Pro pořádání eventů, společenských akcí nebo konferencí mohou zájemci využít jak konferenční prostory, tak ikonickou Empire Hall. Vysoce estetický prostor ve stylu art deco, kterému se málokterý sál u nás vyrovná, lze využít pro party, zmíněné konference, nebo dokonce svatby.

Federico Díaz „napevno“ v Čechách
Jméno Federico Díaz možná není u nás zase tolik známé, ale jeho dílo viděl už asi každý. Využití leštěné oceli a dalších materiálů s až téměř architektonickou genialitou konstrukce získalo tomuto česko­‑argentinskému umělci slávu především v zahraničí. Ve své práci využívá nová média a propojení imateriálních vjemů a emocí člověka. Jeho díla se zde vystavují už léta, a přesto, že v Čechách byla jeho práce už k vidění, Slovanský dům je jedním z mála míst, kde můžete celoročně obdivovat jeho sochařský počin „Subtile“. Moderní pohled na ptačí hnízdo v centru zahrady vytváří éterickou podívanou a skutečně jedinečný zážitek. V zahradě je k vidění i jeho další dílo, nenápadně, a přesto jedinečně umístěné na kmeni stromu.

Slovanský dům, známý svou nezaměnitelnou elegancí a reputací, si tak upevnil své místo jako multifunkční centrum pro nakupování, zábavu nebo prostě jen trávení volného času v příjemném prostředí a na čerstvém vzduchu.

slovanskydum.cz

 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Berlínský zámek: kulisa jako z Disneylandu, nebo vkusná obnova hlavního města? (ČÁST III.)

Rozhovor s Wilhelmem von Boddienem, významným současníkem, který inicioval a během 30 let vybojoval rekonstrukci Berlínského zámku a neúnavnou prací umožnil obnovu jeho původního vzhledu. Uvnitř ikonické památky tak mohlo vzniknout moderně pojaté muzeum kultury z celého světa – Humboldtforum. Jaké okolnosti projektu stály v cestě?

Nejčtenější v kategorii Society