Láska online aneb ty nejúspěšnější seznamky

Hledání partnerů online je dnes trendy. Předpokládá se, že cca 10 % obyvatelstva v evropských zemích hledá svého partnera přes digitální kontakty. K nejoblíbenějším portálům patří Lovoo, Badoo a Tinder. Kde ale hledají partnery VIPs, hvězdy a hvězdičky?

Lovoo bylo v roce 2011 založeno skupinou osmi lidí v Německu a v roce 2017 po skandálu s fake profily prodáno do USA. V květnu 2020 televizní skupina Pro Sieben Sat 1 odkoupila Lovoo za půl miliardy dolarů. Dnes má skupina hlavní sídlo v Drážďanech a zaměstnává okolo 100 lidí.

Portál Badoo vytvořil ruský podnikatel Andrey Andreev a existuje od roku 2006. Společnost sídlí v londýnské čtvrti Soho. Badoo app je dnes nejčastěji používanou flirtovou aplikací pro iPhone.

Tinder je komerční mobilní seznamka, která si klade za cíl usnadnit poznávání lidí v okolí. Používá se k flirtování nebo k datingu nezávazného sexu. Podle vlastních prohlášení má Tinder v současné době šest milionů platících uživatelů. 

Na celém světě ale hledají samozřejmě i modelky, herci, hudebníci a další hvězdy toho pravého vyvoleného či vyvolenou. Mnozí z nich jsou registrovaní na dating app Raya, ještě více z nich jsou ale na čekací listině. Jak známo, zde flirtuje Lewis Hamilton stejně jako influencerka Caro Daur, hollywoodská hvězda Owen Wilson či supermodelka Cara Delevingne. Možnost dostat se na vybranou listinu je velmi exkluzivní. „Pouze 8 procent ze 100 000 uchazečů se dostane na virtuální čekací listinu,” říká Daniel Gendelmann, zakladatel Raya.

Co všechno pomáhá dostat se do úzkého kruhu vyvolených? Být krásný, slavný, bohatý nebo mít kreativní job jsou často uváděné příklady. Ale být bohatý také nezaškodí. A jak k sobě najdou cestu ti správní? Toto tajemství si zakladatelé chrání jako svůj nejtajnější recept. Jejich algoritmus vytváří propojení, která pomáhají i těm nejslavnějším pro sebe najít toho pravého.

O pražských a berlínských seznamkách si můžete přečíst zde.

Nejčtenější v kategorii Business