Letní oáza v centru Prahy

Zahrada Paláce Savarin v létě ožije. Ve vnitrobloku Paláce Sylva-Taroucca poblíž Václavského náměstí, zvaného také palác Piccolomini nebo Savarin, se nabídne Pražanům další možnost kulturního a společenského vyžití v místě, kde se dříve scházely významné osobnosti společenského, politického, či uměleckého života.

Palác Sylva-Taroucca.

Dočasný zahradní projekt s nabídkou piva, letních drinků a street food občerstvení se otevře 10. června v aktuálně opuštěném vnitroblokovém prostoru původní zahrady paláce Savarin. K atraktivním gastronomickým konceptům přispějí Meat BeerVinohradský Pivovar, Sushi v Dushi a K8 Cafe. Chystají se také taneční večery a další kulturní akce. Půjde tak o krátkodobé oživení lokality před rozsáhlou plánovanou rekonstrukcí tohoto místa. Doposud byla ulice Na Příkopech přeplněna turisty. Teď si toto místo mohou užít i Pražané. Na jak dlouho ještě?

Vizualizace projektu Praha

Projekt Savarin, současný stav. Zdroj: Heatherwick Studio

V budoucnu na tomto místě vznikne pod taktovkou ikony současné světové architektury a designu Thomase Heatherwicka nový projekt Savarin, kdy developer Crestyl slibuje odkaz na tradici václavských pasáží a propojení náměstí s ulicemi Na Příkopě, Jindřiškou a Panskou. Projekt zahrnuje pečlivou rekonstrukci stávajících historických budov a vznik úplně nového veřejného prostoru ve vnitrobloku. Skládat se bude ze čtyř na sebe navazujících, a přitom vzájemně propojených samostatných částí, z nichž každá bude mít svůj vlastní charakter a způsob využití.

Vizualizace projektu Savarin
Vizualizace projektu Savarin

Vizualizace projektu, zdroj: Crestyl.

Počítá se zde i s tržnicí Time Out Market s přibližně patnácti různými gastro službami. Srdcem projektu bude nový veřejný prostor s parkem a šetrně zrekonstruovanou budovou historické jízdárny, o které doposud veřejnost vůbec nevěděla. Právě tento barokní skvost tak po velmi dlouhé době opět získá svou původní koncepci, kdy na palác s nádvořími naváže park a jízdárna.

Vizualizace projektu Savarin

Vizualizace projektu, zdroj: Crestyl.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jaroslav Rudiš: Spojují nás dějiny, vlaky, pivo, ale i samota

Jaroslav Rudiš je jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů v tomto tisíciletí. Úspěšné byly i filmy podle jeho knih, k nimž napsal scénář (Alois Nebel, Grandhotel), zároveň je i autorem divadelních a rozhlasových her. Nyní dlouhodobě žije v Berlíně a svoji poslední vysoce oceňovanou knihu Winterbergova poslední cesta napsal v němčině. Po třech letech vyšla letos na podzim v češtině krátce poté, co ho německý prezident vyznamenal Záslužným řádem Spolkové republiky Německo.
Přečtěte si

Tradiční salony kultivovaly společnost

Skýtaly prostor k emancipaci žen, společenská elita na nich formovala národní identitu a tříbila vlastenecké postoje. To vše je spjaté s tradicí jak prvorepublikových českých salonů, tak i těch původních francouzských. Navázat na ně chce i Salónek Lucie Šilhové.

Nejčtenější v kategorii Society