Lufthansa jako zrcadlo této doby

Každý milovník cestování pozoruje oblohu a zjišťuje, že se nic nemění. Letadla nelétají a s touto skutečností přichází i nepříjemná otázka, jak přežijí pandemii letecké společnosti, když se podmínky úspěchu brutálně změnily. O tom ví své i Lufthansa, která byla doposud zvyklá pouze na rostoucí čísla.

Šéf Lufthansy Carsten Spohr v interním diskusním formátu přestavil “nový normál” a zpochybnil, že by Lufthansa mohla někdy znovu dosáhnout prodeje z let 2017 až 2019. Na rezervacích aktuálního období zaznamenává Lufthansa pouze 10 procent prodaných letenek ve srovnání s předchozím rokem. Naděje představenstva, že do konce roku bude možné obnovit kapacity letů na 50 procent, se rozplynula.

Analýza evropského řízení letového provozu „Eurocontrol“ předpokládá, že původní předpoklad 30procentního snížení celkových letových pohybů v říjnu 2020 klesne až na minus 57 procent. Šéf Eurocontrolu Eamonn Brennan říká: „Nyní se pohybujeme směrem zpět. To je znepokojující pro celou branži.”

Německá vláda vydala v současné době cestovní varování pro 160 zemí po celém světě, od včerejška je také Vídeň na indexu rizikových míst, kterým je třeba se vyhnout. Toto jsou pro letecké společnosti hororové scénáře.

Současná situace v Lufthanse není nic pro slabé nervy. Zaměstnanci očekávají, že brzy přijde další vlna propouštění. Ohrožených je 28 000 pracovních míst ze 135 000 zaměstnanců, přibližně o 6 000 více, než se původně očekávalo. Lufthansa je obětí a zároveň zrcadlem této doby.

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka