Na prodej: Made in Germany

Německé hospodářství právě zažívá hru “škatulata, hejbejte se”. Kdo má dostatečný kapitál, může se připojit. O nabídce Daniela Křetínského pro Metro AG jsme již informovali. I následující firmy se dostávají na prodejní stůl, referuje Steingarts Morning. Všechno segmenty, které tvoří významné podíly v průmyslu německých firem.

1. Volkswagen chce dát do prodeje luxusní značku Bugatti, kterou získal Ferdinand Piëch v roce 1998. Společnost s 323 zaměstnanci prodala v roce 2019 pouze 82 vozidel se spalovacími motory, a proto nezapadá do elektrické ofenzívy generálního ředitele Herberta Diessa.

2. Z důvodu současné situace musí restrukturalizovat i Lufthansa. Správní rada hledá kupce pro cateringovou společnosti LSG Sky Chef a poskytovatele finančních služeb Lufthansa Airplus. Hledá se také investor pro zvlášť lukrativní a dosud zdravou divizi údržby společnosti Lufthansa Technik. Lufthansa doufá, že tímto způsobem dokáže do společnosti vnést další likviditu. 

3. Také kriminální Wirecard Bank hledá nového vlastníka. Jak se zdá, ne všichni kroutí zamítavě hlavou. Zájemci existují zejména pro zahraniční dceřiné společnosti, například v Brazílii, Indii a Indonésii.

4. Vypadá to, že na prodejní listině stojí také ocelářské segmenty a stavba lodí u ThyssenKrupp. Generální ředitelka Martina Merz zvažuje prodej nebo partnerství za účelem splacení finančních dluhů a financování radikální restrukturalizace společnosti. ThyssenKrupp již v únoru prodal svoji výtahovou divizi za zhruba 17 miliard eur.

Jak známo, krize je šance posunout se směrem nahoru… nebo také dolů.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Na zastropování nájemného a vyvlastnění bytů v Berlíně by doplatili především nájemníci

Při pohledu na mapu českých investorů do nemovitostí v Berlíně je zjevné, že se tam do investic nijak nehrnou. Výjimkou byl Petr Kellner, který na břehu Sprévy postavil budovu Trigon. Tento berlínský developerský pionýr však má jen hrstku následovníků a jako vysvětlení se nabízí, že české investory odrazují zprávy z nájemního trhu v Berlíně. Příchylnost Berlíňanů k radikálním levicovým zásahům do trhu má své specifické důvody v nedávné historii, k vytouženému efektu však téměř jistě nepovedou.
Přečtěte si

Berlínský primátor: Musíme stavět byty, nikoli vyvlastňovat jejich majitele

Primátor Berlína Michael Müller nepodporuje iniciativu prosazující vyvlastnění soukromých realitních koncernů prostřednictvím nuceného výkupu bytů v německé metropoli. Nevznikl by tak ani jeden nový byt, zdůvodnil svůj postoj v rozhovoru pro server Flowee.cz, jehož předmětem byly dále i tlak na přechod k tzv. obnovitelným zdrojům energie či otázka zájmů cyklistů a motoristů v ulicích Berlína.

Nejčtenější v kategorii Business