N&N v 1. třídě SuperCity Pendolino a Euro City

Náš magazín N&N Praha/Berlin je jediný česko-německý čtvrtletník.

K hlavním tématům patří zajímavosti ze života v těchto metropolích, nevšední architektura, design, umění a jídlo, ale také rozhovory se zajímavými osobnostmi z obou měst. Součástí jsou i rubriky Ayurvedic breakfast o zdravém životním stylu, goflorenc věnován veřejnému prostoru a WeTravel — nekonvenční cestopisy redakce N&N.

Letní vydání magazínu N&N Praha/Berlin najdete spolu s Meridianem nyní také v 1. třídě SuperCity Pendolino a v mezinárodních vlakových spojích Euro City ve spolupráci s firmou JLV na tratích v České a Slovenské republice, do Německa, Rakouska, Polska, Maďarska, Srbska, Chorvatska a Švýcarska.

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Drážďany – jaké památky musíte navštívit, abyste sem už nemuseli?

Většina drážďanských památek se nachází v historickém Starém městě a projdete je v klidu pěšky. Za dnešní dominantu Drážďan je považován kostel Frauenkirche (česky obvykle označovaný jako kostel Panny Marie), vůbec nejznámější památka Drážďan. Slavný je ani ne tak z historického hlediska, jako spíš symbol poválečné i postkomunistické obnovy NDR. Tento protestantský chrám byl zcela zničen při spojeneckém bombardování Drážďan v únoru 1945 a po sjednocení Německa znovu vystavěn. Každá část původní stavby, sebemenší úlomek či kámen, byla zaevidována a podle počítačových modelů znovu instalována do stavby. Touto neuvěřitelně náročnou a pracnou metodou se podařilo kostel ze 43 procent obnovit z původních dílů.
Přečtěte si

Štrasburk, hlavní město Evropy? Z toho, co se nabízí, je to ještě nejlepší volba

Je to asi jediné místo na světě, kde pendleři jezdí do práce tramvají. Jako já dnes do Evropského parlamentu. Je polovina prosince, kdy se letos naposledy ve Štrasburku koná plenární zasedání europarlamentu. V týdnech, v nichž se tu plenárka koná, přijede do města několik tisíc europoslanců, jejich asistentů, řidičů, ochrankářů, tlumočníků a dalších zaměstnanců Evropského parlamentu. A také mnoho novinářů.

Nejčtenější v kategorii Travel