Přečtěte si

Danuše Siering: Chtěli bychom z ulice Na Poříčí udělat artový boulevard

Více zeleně, laviček, restauračních zahrádek, prvky umění nebo třeba nevšední osvětlení – to jsou nejdůležitější změny, které čekají ulici Na Poříčí v příštích letech. Místním totiž podle průzkumu iniciativy GoFlorenc vadí přetíženost dopravou a nedostatek příležitostí pro setkávání. „Původní ideou bylo zkrotit dopravu,“ říká zakladatelka projektu Danuše Siering.
Přečtěte si

Berlín je jistota, Praha dobrodružstvím. Chtěla bych propojit obě metropole, říká Danuše Siering pro LN

Již na jaře příštího roku by mohla odstartovat revitalizace jedné z nejrušnějších pražských lokalit, a to okolí ulice Na Poříčí. Ta by se měla proměnit na artový bulvár, kde by byly zahrádky a lidi by se tam rádi potkávali. Za projektem stojí Danuše Siering, kterou inspirovaly občanské iniciativy z Berlína, kde jsou lidé mnohem aktivnější. Díky jejímu projektu GoFlorenc si Pražané vlastními silami vymohli zcela jinou ulici Na Poříčí.
Přečtěte si

První fáze obnovy Bílé labutě je před dokončením. Vznikne nová pasáž

Ikonický obchodní dům Bílá labuť byl již restaurován podle původních plánů včetně unikátní prosklené vnější stěny. Nezastavěná část parcely ve vnitrobloku bude nyní využita k propojení obchodního domu a navazujícího hotelu. Vznikne nový veřejný prostor propojený přízemím obchodního domu s ulicí Na Poříčí a Petrskou čtvrtí. V jeho parteru se objeví kavárny a obchody. O rekonstrukci obchodního domu a jeho okolí jsme si povídali s Markem Tichým, architektem ze společnosti TaK Architects.
Přečtěte si

GoFlorenc mění podobu ulice Na Poříčí. Měl by to být klidný boulevard. Inspirací je Berlín

Jsou projekty, kde iniciativa vychází opravdu od občanů. Málokdy ale iniciativa zdola (tedy od lidí, kteří chtějí měnit místo, ve kterém bydlí) nabude takových rozměrů, jako je tomu v případě projektu GoFlorenc. Tým projektu se na ně obrátil s jednoduchou otázkou: Co byste chtěli změnit, aby se vám tu žilo lépe? Vrátilo se několik stovek dotazníků, kde lidé popisovali, co je trápí, a také navrhovali řešení. Výsledky byly jednoznačné: 86 % si myslí, že Na Poříčí je moc aut, 85 % má za to, že v lokalitě chybí zeleň, 58 % postrádá místa k setkávání.
název-berlín
Přečtěte si

Quo vadis, Na Poříčí

Ulice Na Poříčí je přibližně 600 metrů dlouhá a pojmenovaná podle osady Poříčí, která vznikla „při řece“ a patří k nejstarším osídleným oblastem v Praze. Čemu dnes čelí a jak ji vidí Marek Tichý ze studia TaK?
Přečtěte si

Berlínská Zeď a žebřík — 1. část

Bylo mi osobním potěšením připravit tento článek. Vrátit se myšlenkami do té historické noci, která změnila život nejen v Berlíně a Německu, ale zásadně ovlivnila i vývoj v Česku a Evropě.Bylo mi osobním potěšením připravit tento článek. Vrátit se myšlenkami do té historické noci, která změnila život nejen v Berlíně a Německu, ale zásadně ovlivnila i vývoj v Česku a Evropě.