Nové jarní vydání N&N — S větrem v zádech

V tomto editorialu jsem původně chtěla psát o něčem úplně jiném. O větru v zádech, který nás posouvá vpřed, o slunci, které nás hřeje v obličeji, o úsměvu, který nás pohladí a na jeden nádech zastaví.

Mávnutím neviditelných sil se však dech zastavil, svět stojí nehybně a je bezmocný. Social distancing je nové slovo, které diktuje náš den. Jednodušeji vyslovené než vykonané; naše redakce se přece snaží přesně o opak! Již tři roky aktivně budujeme mezi Prahou a Berlínem pomyslný most, který přibližuje a spojuje… Ten ale najednou zavřel své brány. Jak máme psát o restauracích, kde se nevaří, o galeriích, kde se nevystavuje, o byznysu, který se nekoná?

Přesto jsme se rozhodli, že naše jarní číslo vydáme. Protože pokud je vítr dostatečně silný, můžeme se nechat v naději, kterou jaro dává, unášet a mít alespoň na chvíli ten krásný pocit, že bezstarostně létáme. Vydejte se s námi na pražsko-berlínský let a těšme se, že ve zdraví, všichni zase brzo přistaneme na zem.

Danuše Siering, vydavatelka

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank