Oliver Dunk: Více než půl roku s koronou

V Německu je stále více infikovaných lidí. Čísla rychle rostou. Testuje se však více. Logické: více testů, více pozitivních výsledků. Co chybí, je zvážit stav k březnovým číslům.

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

To by pak umožnilo zjistit, jak moc se korona skutečně šíří. Také by mě zajímalo, kolik lidí skutečně na koronu onemocní. Může být nakažen kdokoli, aniž by u něj choroba propukla. Tak je to například u herpesu. Stále více odborníků tvrdí, že je třeba vzít v úvahu více faktorů, abychom získali jasný obraz o epidemické situaci.

Když kancléřka Merkelová spekuluje o velkém počtu nakažených lidí v době Vánoc (to se stalo tento týden), vyvolává strach. A tento strach z nekontrolovatelné epidemie pravděpodobně vedl Berlínský senát k nařízení povinnosti nošení masek v kancelářích. Přitom je známo, že největší riziko infekce pochází ze soukromých večírků se stovkami účastníků.

Byl bych raději, aby policie a kontroloři jednali důsledně proti porušovatelům pravidel. Nové zákazy jsou špatné. Stále více omezují naše základní práva.

Mimochodem: Schlager Radio B2 zítra vysílá “bez korony”. Zítra neexistují žádné špatné zprávy, jen dobrá hudba.

S ohledem na to se bavte a starejte se o sebe.

Váš Oliver Dunk

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,