ONEXPERIENCE v Braniborsku: Unikátní průnik designu do vilémovského rustikalismu

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto venkovském domě zažijete 19. století na dotek, aniž byste opustili souřadnice moderního věku.

V braniborském Uckermarku v krajině plné jezer stojí dům, který na první pohled neopustil vilémovské císařství. Vejděte však dovnitř a zjistíte, že do koutů mezi stylovým trámovím na první pohled užitkové budovy se nenápadně vklínil jiný element.


Po čtyřech letech náročného plánování a spoustě práce byl tento bývalý kravín postavený kolem roku 1900 přetvořen renomovaným berlínským architektem Thomasem Krögerem v moderní a současný venkovský dům, aniž by se ztratil půvab a charakter budovy. 

Původní stavba byla v maximální možné míře zachována a v kombinaci s moderním interiérem vzniklo velmi zvláštní místo. Má obytnou plochu cca 400 m2 a vejde se do něj 10 hostů. Cena za noc začíná od 540 eur.

Venkovský dům má 5 ložnic a 2 krásné koupelny, jednu se sprchovým koutem, druhou s vanou a výhledem přes dřevěnou pyramidu do jídelny, a také plně vybavenou kuchyň včetně pračky, sušičky, lednice s mrazákem, indukčního vařiče a konvektomatu. V kryté, jinak nevytápěné hale je velký krb. 

Budovu obklopuje soukromá zahrada o rozloze 3000 m² s ovocnou loukou, kaštany, houpací sítí, houpačkou a pískovištěm. V areálu se nachází také malý dům pro hosty, který si lze také pronajmout.

Dům se nachází přibližně 100 km severovýchodně od Berlína na okraji malé vesnice v braniborském regionu Uckermark, obklopené několika jezery. Je to ideální dovolenková destinace pro skupiny i rodiny. Pro relaxaci a odpočinek od každodenního života. Pro jedinečné zážitky a únik od každodennosti.

Lze tu pěstovat pěší turistiku, cyklistiku, jízdu na koni, podniknout trekking na oslu, nebo se koupat v jezeře (vzdáleném pouhých 10 minut chůze). Na vyžádání jsou k dispozici 2 kajaky.

Více informací: https://onexperience.de/

Článek si můžete přečíst také v německém jazyce

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Urbex v Praze aneb sedm opuštěných míst v české metropoli

Máte rádi zašlou historii a přitom i jisté napětí a mrazení v zádech? Tak to už určitě znáte slovo urbex. Je to zkrácená verze anglického sousloví „Urban Exploration“, což lze do češtiny přeložit jako městský průzkum. Přitom nejde o turistické destinace, ale o místa, která lidé vystavěli a později opustili. Nabízíme tipy pro příznivce urbexu v Praze.

Nejčtenější v kategorii Travel