Patříte do generace Flower Power?

Nebo jste o ní jen slyšeli a přáli si v této době žít?Patříte do generace Flower Power? Nebo jste jen o ní slyšeli a přáli si v této době žít?

Pak vám nesmí uniknout výstava v nové berlínské galerii PalaisPopulaire, která v rámci výstavy Summer of Love na vás velmi rychle přenese ducha květinkové generace představením jejich módy, umění a životního stylu. Mnozí, kteří tehdy toto období zažili, jej popisují jako čas nikdy nekončící párty. Na této výstavě jako by se čas skutečně před 50 lety zastavil.

summer-of-love-berlin-17

summer-of-love-berlin-15

Přehlídku koncipovalo „Fine Arts Museums of San Francisco“ s více než 150 objekty, dokumenty a fotografiemi této legendární doby. Výstavu zahajují snové, háčkované svatební šaty ve světle modré barvě. Pak následuje více než 25 kusů originálního oblečení z kůže a džínoviny, batiky a nápadité mozaiky. Fanoušci Janis Joplin jsou ohromeni její koženou kabelkou vyšívanou v secesním stylu. Samozřejmě výstavu doprovází hudba generace Woodstocků jako Grateful Dead, Jimi Hendrix a Santana. Knoflíky Make-Love-Not-War jsou všudypřítomné a dokonce si je můžete sami na místě vyrobit.

 summer-of-love-berlin-3

summer-of-love-berlin-4

summer-of-love-berlin-5

Mě nadchla instalace jednoho z nejdůležitějších protagonistů světelného umění, Bill Hama, který je v PalaisPopulaire zastoupen zvláštním prostorem, ve kterém se vizuální a hudební zážitky spojují do téměř psychedelického stavu. A ještě více mne potěšilo, že ve špičkovém design shopu galerie jsem našla výrobky české firmy Jain & Kriz. Prý se prodávají velmi rychle, řekla mi paní prodavačka. Tak o tom si můžete přečíst hned v dalším článku.

summer-of-love-berlin.

 summer-of-love-berlin-2

summer-of-love-berlin-9

summer-of-love-berlin-6

summer-of-love-berlin-7

 summer-of-love-berlin-10

Paralelně s výstavou zve PalaisPopulaire do 30. srpna 2019 na fotografickou soutěž na Instagramu #OurSummerOfLove. Pošlete své fotografie s tématem léta, módy a hudby, vše ověnčené kreativitou a můžete vyhrát let do San Francisca.

 summer-of-love-berlin-11

summer-of-love-berlin-13

summer-of-love-berlin-14

Více informací o výstavě a o soutěži: db-palaispopulaire.de

Text a Foto Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,