Patříte do generace Flower Power?

Nebo jste o ní jen slyšeli a přáli si v této době žít?Patříte do generace Flower Power? Nebo jste jen o ní slyšeli a přáli si v této době žít?

Pak vám nesmí uniknout výstava v nové berlínské galerii PalaisPopulaire, která v rámci výstavy Summer of Love na vás velmi rychle přenese ducha květinkové generace představením jejich módy, umění a životního stylu. Mnozí, kteří tehdy toto období zažili, jej popisují jako čas nikdy nekončící párty. Na této výstavě jako by se čas skutečně před 50 lety zastavil.

summer-of-love-berlin-17

summer-of-love-berlin-15

Přehlídku koncipovalo „Fine Arts Museums of San Francisco“ s více než 150 objekty, dokumenty a fotografiemi této legendární doby. Výstavu zahajují snové, háčkované svatební šaty ve světle modré barvě. Pak následuje více než 25 kusů originálního oblečení z kůže a džínoviny, batiky a nápadité mozaiky. Fanoušci Janis Joplin jsou ohromeni její koženou kabelkou vyšívanou v secesním stylu. Samozřejmě výstavu doprovází hudba generace Woodstocků jako Grateful Dead, Jimi Hendrix a Santana. Knoflíky Make-Love-Not-War jsou všudypřítomné a dokonce si je můžete sami na místě vyrobit.

 summer-of-love-berlin-3

summer-of-love-berlin-4

summer-of-love-berlin-5

Mě nadchla instalace jednoho z nejdůležitějších protagonistů světelného umění, Bill Hama, který je v PalaisPopulaire zastoupen zvláštním prostorem, ve kterém se vizuální a hudební zážitky spojují do téměř psychedelického stavu. A ještě více mne potěšilo, že ve špičkovém design shopu galerie jsem našla výrobky české firmy Jain & Kriz. Prý se prodávají velmi rychle, řekla mi paní prodavačka. Tak o tom si můžete přečíst hned v dalším článku.

summer-of-love-berlin.

 summer-of-love-berlin-2

summer-of-love-berlin-9

summer-of-love-berlin-6

summer-of-love-berlin-7

 summer-of-love-berlin-10

Paralelně s výstavou zve PalaisPopulaire do 30. srpna 2019 na fotografickou soutěž na Instagramu #OurSummerOfLove. Pošlete své fotografie s tématem léta, módy a hudby, vše ověnčené kreativitou a můžete vyhrát let do San Francisca.

 summer-of-love-berlin-11

summer-of-love-berlin-13

summer-of-love-berlin-14

Více informací o výstavě a o soutěži: db-palaispopulaire.de

Text a Foto Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.
Přečtěte si

Berlínský zpravodaj ČT Martin Jonáš: Problematické dědictví po Angele Merkelové

Vrchol éry Angely Merkelové nastal 22. září 2013, okolo půl deváté večer. Krátce předtím se uzavřely volební místnosti. Jedny z prvních povolebních odhadů tehdy předpověděly, že její strana získá ve volbách absolutní většinu. Něco takového se naposledy podařilo muži, po kterém se jmenuje sídlo CDU. Angela Merkelová v tu chvíli sahala po vavřínech Konrada Adenauera. Po osmi letech od tohoto úspěchu nejvlivnější žena Evropy s politikou končí, a mnohé je jinak.

Nejčtenější v kategorii Society