Pohled do nitra mladé čínské generace

Galerie C/O Berlin Foundation je první německou galerií, která s více než 150 díly představuje komplexní retrospektivu umělce čínské mladé generace Ren Hanga patřícího k nejdůležitějším současným fotografům v Číně.

Untitled 56, 2015 © Ren Hang

Za svého krátkého života získal řadu ocenění, vystavoval v Číně i Evropě. Své práce publikoval v četných fotoknihách a na vlastním webu. Hang žil a pracoval do jeho sebevraždy ve věku 29 let v Pekingu. Jeho fotografické obrazy jsou bolestně provokativní, ale také introvertní a zasněně neskutečné. Motivy jsou erotické, ale nikdy pornografické. Často používá extrémní uspořádání a perspektivy. Lidské tělo navrhuje do abstraktní formy se známými motivy a tradicemi dějin západního umění.

Untitled 1, 2012 © Ren Hang

Untitled 38, 2015 © Ren Hang

V humorném a hravém vizuálním jazyce vyprávějí analogové fotografie Ren Hanga o pocitech, touhách, obavách a osamělosti mladé generace v Číně. Symbolizují jejich vzpouru proti konvencím restriktivního komunistického režimu, v nichž je nahota i sexuální svoboda neustále pod státní cenzurou a kontrolou. Aktéry jsou většinou přátelé umělce, ale fotografie zůstávají bez názvu, místa a data a jsou vždy anonymní. Jeho óda na člověka představuje v tom nejsubtilnějším smyslu krásu a zranitelnost. Výstava potrvá do 29. února 2020. 

Untitled 11, 2011 © Ren Hang

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii ArtDesign