Praha při 30 °C aneb Jak se baví Pražané

Tropické teploty neustávají a nejvíce to pociťují lidé ve městech. Jak se baví Pražané při 30 °C? Tady je malá ochutnávka a možná i inspirace pro nadcházející dny.

Foto: Prague City Tourism

Ačkoliv máme hodně teplých dnů, meteorologové upozorňují, že letošní léto je zcela normální. Podle klimatologa Radima Tolasze není letošní léto přehnaně deštivé ani chladné. Je návratem k normálním středoevropským létům, jaká tu byly před dvaceti, třiceti lety. Léto začalo deštivě. Letošní červen byl podle statistik nejdeštivějším červnem od roku 1961. Postupně se však začalo oteplovat a nyní si můžeme užívat třicetistupňová vedra. Pražané vzali útokem Vltavu, Žluté lázně i oblíbené parky a pražské ostrovy. Sami se podívejte, jak si užívají léto ve městě.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Rudý fénix, žlutý fénix. Volební finiš Olafa Scholze (SPD) může po volbách narazit na jiný velký návrat – posílení FDP

Už teď se kancléřský kandidát německých sociálních demokratů Olaf Scholz může pochlubit mimořádným úspěchem: navzdory všem očekáváním vrátil německé sociální demokraty, stranu ve vleklé krizi, do hry o německé kancléřství. V letošních německých volbách ale stejnou měrou jako o volební výsledek půjde o povolební vyjednávání. Při něm čeká Olafa Scholze tvrdý oříšek v podobě další strany, které se v minulých letech podařil velký comeback.
Foto: Vojtěch Hönig
Přečtěte si

Tomáš Kafka: Samotný most dobré vztahy nezaručí

Dobré vztahy nejen mezi Čechy a Němci si básník, spisovatel, překladatel a diplomat Tomáš Kafka představuje jako prostředí důvěry, kde se dá mluvit otevřeně, kde se můžeme společně dopracovat k tomu, že věci lze vidět také jinak. V následující reflexi novodobých česko-německých mostů se soustředí především na ty, kteří po nich přecházejí. Rozhovor s Tomášem Kafkou z knihy Zeď mezi námi publikujeme u příležitosti dnešního salonu v Berlíně, na nějž také český velvyslanec přijal pozvání.

Nejčtenější v kategorii Society