Praha při 30 °C aneb Jak se baví Pražané

Tropické teploty neustávají a nejvíce to pociťují lidé ve městech. Jak se baví Pražané při 30 °C? Tady je malá ochutnávka a možná i inspirace pro nadcházející dny.

Foto: Prague City Tourism

Ačkoliv máme hodně teplých dnů, meteorologové upozorňují, že letošní léto je zcela normální. Podle klimatologa Radima Tolasze není letošní léto přehnaně deštivé ani chladné. Je návratem k normálním středoevropským létům, jaká tu byly před dvaceti, třiceti lety. Léto začalo deštivě. Letošní červen byl podle statistik nejdeštivějším červnem od roku 1961. Postupně se však začalo oteplovat a nyní si můžeme užívat třicetistupňová vedra. Pražané vzali útokem Vltavu, Žluté lázně i oblíbené parky a pražské ostrovy. Sami se podívejte, jak si užívají léto ve městě.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Kávou nejposedlejší metropole – Praha pátá, Berlín jedenáctý

Na světě se vypijí každý den přibližně dvě miliardy šálků kávy. Bez ohledu na společenské postavení, na metodu přípravy, na způsob podávání. Věřili byste tomu, že Praha je podle BrewSmartly.com na žebříčku kávou nejposedlejších měst světa za rok 2021 na pátém místě? Berlín na jedenáctém. Zlato náleží Amsterdamu.

Nejčtenější v kategorii Society