Představujeme výstupy konzultace návrhu s veřejností

Revitalizace území Masarykova nádraží je rozsáhlý projekt, na jehož přípravě se podílí celá řada aktérů soukromého a veřejného sektoru.Revitalizace území Masarykova nádraží je rozsáhlý projekt, na jehož přípravě se podílí celá řada aktérů soukromého a veřejného sektoru.

Penta Real Estate je investorem výstavby nových budov v ulici Na Florenci. Investorem rekonstrukce kolejiště nádraží je Správa železniční a dopravní cesty, jde o součást modernizace a dostavby tratě na Letiště Václava Havla Praha a do Kladna.

V září 2018 byla zahájena informační kampaň „Masaryčka spojuje“, jejímž cílem bylo představit veřejnosti návrh revitalizace území Masarykova nádraží a získat k tomuto návrhu zpětnou vazbu.

Od října do prosince 2018 probíhaly konzultace návrhu s veřejností. V lednu 2019 se pak uskutečnilo sociologické šetření na vzorku obyvatel Praha. Zjišťovali jsme, jak veřejnost hodnotí stav území a jak by v této lokalitě v budoucnosti měla vypadat veřejná prostranství a občanská vybavenost, aby vyhovovaly potřebám a představám místních obyvatel i návštěvníků území.

Představujeme výstupy konzultace návrhu s veřejností a vysvětlujeme hlavní principy návrhu v jeho aktualizované a upravené podobě zohledňující podněty veřejnosti a samosprávy.

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta

 

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta-3

Co byste uvítali v lokalitě Masarykova nádraží?

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta-4

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta-5

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta-6

graf-vysledky-dotazniku-masarycka-spojuje-penta-7

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jak porozumět Čechům? Projekt Some Like It Czech sází na film a daří se mu!

Už jste se někdy snažili svým zahraničním přátelům přiblížit specifika české nátury, ale neúspěšně? Nebo jste jim pustili svůj oblíbený český film, jehož zlidovělé scény však zůstaly bez odezvy? Vezměte je příště na některou z projekcí Some Like It Czech, nového projektu pro expaty, který specifika naší kultury představuje právě skrze české filmové perly!
archiv
Přečtěte si

Alena Mornštajnová: Příště budu psát o zelenině

Do Salónku Lucie Šilhové přišla spisovatelka Alena Mornštajnová, čerstvá držitelka ceny Česká kniha. Lucie Šilhová zavzpomínala na první setkání s jednou z nejprodávanějších českých autorek. Tehdy ještě ne zcela známá spisovatelka na ně přinesla svou knihu Hana, s níž přišel velký průlom.

Nejčtenější v kategorii Society