PRO ARTE VIVENDI slaví 25 let

V řijnu 1997 byla v Berlíně založena mezinárodní umělecká společnost PRO ARTE VIVENDI.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: PRO ARTE VIVENDI feiert sein 25-jähriges Jubiläum

V řijnu 1997 byla v Berlíně založena mezinárodní umělecká společnost PRO ARTE VIVENDI, která sdružuje umělce a přátele umění z Německa a České republiky. Již 25 let využívá sílu umění jako komunikačního prostředku ke srůstání evropských národů.

Pravidelné  výstavy a kulturní akce obou zemí  představují veřejnosti současné umění – jak české, tak německé.  V jubilejním roce se od 17. září do 5. října uskuteční v berlínské galerii Fantom v Hektorstraße festival, který navazuje na dlouhou tradici spolku:

– představí fotodokumentaci projektů, které probíhaly nejen v Praze a Berlíně

17.09. v 19 hod. proběhne vernisáž berlínských fotografií od Gudrun Arndt  a Zuzana Richter 

24.09. v 19 hod. se koná autorské čtení spisovatelky Dory Kaprálové za hudebního doprovodu Joe Kučery

– 01.10. v 19 hod. vítejte na koncertu “Český večer s hudbou”, kde vystoupí jazzový saxofonista Joe Kučera a kytarista Carlos Mieres 

Foto: Zuzana Richter

Projekty jsou zaštítěny velvyslanectvím České republiky v Berlíně a velvyslanectvím Spolkové republiky Německa v Praze. Jsou podporovány Česko-německým fondem budoucnosti a česko-německou parlamentární skupinou Německého parlamentu. 

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch