PRO ARTE VIVENDI slaví 25 let

V řijnu 1997 byla v Berlíně založena mezinárodní umělecká společnost PRO ARTE VIVENDI.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: PRO ARTE VIVENDI feiert sein 25-jähriges Jubiläum

V řijnu 1997 byla v Berlíně založena mezinárodní umělecká společnost PRO ARTE VIVENDI, která sdružuje umělce a přátele umění z Německa a České republiky. Již 25 let využívá sílu umění jako komunikačního prostředku ke srůstání evropských národů.

Pravidelné  výstavy a kulturní akce obou zemí  představují veřejnosti současné umění – jak české, tak německé.  V jubilejním roce se od 17. září do 5. října uskuteční v berlínské galerii Fantom v Hektorstraße festival, který navazuje na dlouhou tradici spolku:

– představí fotodokumentaci projektů, které probíhaly nejen v Praze a Berlíně

17.09. v 19 hod. proběhne vernisáž berlínských fotografií od Gudrun Arndt  a Zuzana Richter 

24.09. v 19 hod. se koná autorské čtení spisovatelky Dory Kaprálové za hudebního doprovodu Joe Kučery

– 01.10. v 19 hod. vítejte na koncertu “Český večer s hudbou”, kde vystoupí jazzový saxofonista Joe Kučera a kytarista Carlos Mieres 

Foto: Zuzana Richter

Projekty jsou zaštítěny velvyslanectvím České republiky v Berlíně a velvyslanectvím Spolkové republiky Německa v Praze. Jsou podporovány Česko-německým fondem budoucnosti a česko-německou parlamentární skupinou Německého parlamentu. 

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,