#restartpodnikani Inca Collagen: Zdravou ekonomiku podpoří jedině zdravá firma

Za projektem Inca Collagen stojí věčný snílek a optimista – Romana Ljubasová – žena, která je původní profesí zdravotní sestra a kterou osud přivedl na nápad, v rámci kterého si splnila svoji věčnou touhu pomáhat lidem. Jaký je její příběh a jak její firma zvládla krizi?

Působí stres na úbytek kolagenu v těle?

Ano i ne. Kolagen tvoří základní stavební prvek v těle člověka. Je takovým pomyslným cementem pokožky, vlasů, nehtů, chrupavek, kloubů i pánevního dna. Je přítomen všude v našem těle. Stres každopádně způsobuje tělu vrásky a vnitřní rozpoložení těla dost nabourává. Tím nabourává i kolagen. Stres vede také k šedivění a úrazům, neregenerujeme kvalitním spánkem a dostatek kolagenu spotřebujeme rychleji, než nám příroda naplánovala.

Nejlépe je nařídit si nestresové žití, a to s ohledem na pomíjivost situací i života samotného. Současně užíváním Inca Collagenu podpořit v těle vše, co nám má v životě velmi dobře sloužit – vlasy, nehty, pokožka, pigment, chrupavky, klouby, cévy…

Proč je pro lidské tělo kolagen nezbytný a kdo na jeho nedostatek nejčastěji trpí?

Kolagen je protein, který v těle musí být v dostatečném množství, a to téměř všude. Dostatek kolagenu je vlastně receptem pro elixír mládí. Totiž do 25 let nám sama příroda zajistí kolagenu dostatek. Očekává od nás za to rodinu. Po 40. roce s námi naopak již příroda nepočítá, a tak je třeba kolagen doplnit dříve, než začne tělo nedostatek signalizovat. Denně pak doplňujeme 3000 mg a tělo jej využije k bezproblémovému fungování. Odpadnou vám starosti spojené s nepříjemnými vedlejšími projevy stárnutí – jako jsou například problémy s pohybovým ústrojím, pletí, kůží, s vlasy nebo nehty. Doplňování kolagenu dokáže velmi efektivně těmto problémům zamezit, v případě stávajících projevů je může ztlumit a přiblížit tělo zpět ke kondici mladšího věku.

Jak vlastně vznikl nápad výroby a prodeje právě Inca Collagenu?

Vše začalo víceméně spontánně na mé dovolené. Po spálení sluncem mé kroky vedly do lékárny, ve které mi doporučili kolagenový přípravek. Samozřejmě, že jsem jako bývalá zdravotní sestra věděla o důležitosti kolagenu pro lidské tělo. Tehdy se ve mně zrodila myšlenka, jak vytvořit něco, co bude skutečně pomáhat. Plynule jsem z právního zastoupení těžce zraněných osob po 16 letech praxe přešla k výrobě a prodeji vlastní značky Inca Collagen. Stále pomáhám lidem a věřte, že v dané chvíli se pro mne kruh uzavřel a našla jsem smysl a radost v pomoci lidem prostřednictvím kolagenového produktu, který je už pět let odpovědí na mnoho estetických, ale i zdravotních problémů.

Vyrábíte 100% přírodní mořský kolagen – jaký a odkud máte zdroj?

Inca Collagen je český produkt, který si zakládá na kvalitě a čistotě suroviny. Protože jde o prémiový kolagen, jsou dodrženy přísné kontroly při zpracování. Díky své čistotě, certifikované bioaktivitě a prokázaným účinkům je doporučován nejen zákazníky, ale i odborníky z řad lékařů a lékárníků. Surovina pochází z přísně kontrolovaného evropského zdroje. Výsledný produkt je v České republice vyroben a jeho kompletace probíhá nedaleko Brna. Ke vzniku se váže má osobní humorná historka. Ocitla jsem se naproti vlastníkovi jedné továrny. Já – blondýna – mu tehdy klidně řekla, že u něj chci vyrábět kolagen pod svou značkou a změnit svět. „Vy mě bavíte,“ odvětil muž a zvedl se ze židle, vzal si můj vzorek a měsíc se mi neozval. Po jedenácti měsících od té schůzky jsem držela v ruce hotový produkt a začala jej prodávat. Dnes mi pronajímá výrobní linku a jsme obchodní partneři.

Museli jste nějakým způsobem redukovat výrobu či propouštět zaměstnance kvůli krizi?

Pokud máme pomoci české ekonomice, musí firma zůstat zdravá. A to nemyslím jen ekonomicky a hospodárně, ale i co se týče zaměstnanců. Pokud se nebude mít kdo starat o zákazníky, tak to bude špatné. Proto jsme přijali taková opatření, abychom mohli fungovat ve standardním režimu, aby zákazník dostal svoji komfortní službu a zboží. Rozdělili jsme se na skupinky a poctivě se střídali mezi sebou s rouškami a desinfekcí. Mám skvělý tým. Jsem věčný snílek a optimista, kterého vždy hnala dopředu touha pomáhat lidem. I tentokrát to dáme. Věřím v lidi – v Čechy i Slováky, mezi kterými máme velké množství zákazníků a přátel. Jednoduše podporujeme českou ekonomiku tím, že platíme daně, zaměstnáváme lidi a vyrábíme produkt na podporu zdraví.

Museli jste kvůli krizi nějak změnit obchodní strategii?

Rozdali jsme náš produkt mnoha lidem, podpořili Nemocnici u sv. Anny koupí ovocných šťáv pro pitný režim lékařů. Neustále podporujeme a sponzorujeme české a slovenské sportovce a podpořili jsme také charitativní kalendář na pomoc seniorům. Překoupili a darovali jsme i doma vyrobené roušky a učinili mnoho drobných pomocí jako lidé jiným lidem. To ovšem děláme rádi i když není krize a pandemie.

Myslíte si, že krize způsobila, že se lidé začali více o své zdraví zajímat a více do něj investovat?

Lidé chtějí být zdraví a krásní krize – nekrize. To je normální. My si myslíme, že zdraví a krásu koupit do určité míry lze, proto děláme to, co děláme. Věřím, že úspěch se měří kvalitou života. A zdraví má na kvalitu života zásadní vliv.

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,