Slavný umělec bez tváře vytvořil další dílo plné emocí

Je to nejslavnější streetartový umělec světa a politický aktivista. Pod rouškou absolutní anonymity od 90. let 20. století tvoří na zdech budov ve městech celého světa obrazy upozorňující na současné společenské, politické a enviromentální dění.

Ve svých dílech kombinuje černý humor a satiru, kterou znázorňuje kombinací graffiti s využitím šablonové techniky. Všude, kde se jeho umění objeví, strhne lavinu pozornosti a vášnivou diskusi. Jeho díla se draží v prestižní aukční síni Sotheby’s za milionové částky.

Banksy covid obraz

Nyní se věhlasný “vandal” ozval znovu. Tentokrát se svou poslední kresbou, která skládá hold všem zdravotníkům v první linii boje proti koronavirové pandemii.

Banksy covid obraz

Banksy zveřejnil toto dílo na svém Instagramu pod názvem “Kresba pro svaté” znázorňující chlapce, který odhodil všechny své tradiční hrdiny, jako je Batman a Spiderman a místo nich si hraje s novým hrdinou – zdravotní sestrou.

Banksy covid obraz

Obraz umělec věnoval General Hospital v Southaptonu v jižní Anglii. Dílo zůstane vystaveno v nemocnici do podzimu, kdy bude vydraženo za účelem získání peněžních prostředků pro Národní zdravotnický servis.

Banksy covid obraz

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher