Slavný umělec bez tváře vytvořil další dílo plné emocí

Je to nejslavnější streetartový umělec světa a politický aktivista. Pod rouškou absolutní anonymity od 90. let 20. století tvoří na zdech budov ve městech celého světa obrazy upozorňující na současné společenské, politické a enviromentální dění.

Ve svých dílech kombinuje černý humor a satiru, kterou znázorňuje kombinací graffiti s využitím šablonové techniky. Všude, kde se jeho umění objeví, strhne lavinu pozornosti a vášnivou diskusi. Jeho díla se draží v prestižní aukční síni Sotheby’s za milionové částky.

Banksy covid obraz

Nyní se věhlasný “vandal” ozval znovu. Tentokrát se svou poslední kresbou, která skládá hold všem zdravotníkům v první linii boje proti koronavirové pandemii.

Banksy covid obraz

Banksy zveřejnil toto dílo na svém Instagramu pod názvem “Kresba pro svaté” znázorňující chlapce, který odhodil všechny své tradiční hrdiny, jako je Batman a Spiderman a místo nich si hraje s novým hrdinou – zdravotní sestrou.

Banksy covid obraz

Obraz umělec věnoval General Hospital v Southaptonu v jižní Anglii. Dílo zůstane vystaveno v nemocnici do podzimu, kdy bude vydraženo za účelem získání peněžních prostředků pro Národní zdravotnický servis.

Banksy covid obraz

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,