Slavný umělec bez tváře vytvořil další dílo plné emocí

Je to nejslavnější streetartový umělec světa a politický aktivista. Pod rouškou absolutní anonymity od 90. let 20. století tvoří na zdech budov ve městech celého světa obrazy upozorňující na současné společenské, politické a enviromentální dění.

Ve svých dílech kombinuje černý humor a satiru, kterou znázorňuje kombinací graffiti s využitím šablonové techniky. Všude, kde se jeho umění objeví, strhne lavinu pozornosti a vášnivou diskusi. Jeho díla se draží v prestižní aukční síni Sotheby’s za milionové částky.

Banksy covid obraz

Nyní se věhlasný “vandal” ozval znovu. Tentokrát se svou poslední kresbou, která skládá hold všem zdravotníkům v první linii boje proti koronavirové pandemii.

Banksy covid obraz

Banksy zveřejnil toto dílo na svém Instagramu pod názvem “Kresba pro svaté” znázorňující chlapce, který odhodil všechny své tradiční hrdiny, jako je Batman a Spiderman a místo nich si hraje s novým hrdinou – zdravotní sestrou.

Banksy covid obraz

Obraz umělec věnoval General Hospital v Southaptonu v jižní Anglii. Dílo zůstane vystaveno v nemocnici do podzimu, kdy bude vydraženo za účelem získání peněžních prostředků pro Národní zdravotnický servis.

Banksy covid obraz

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign