Tim mává z okna – jak jsou na tom aktuálně berlínské kluby?

Berlínský noční život je pulsujícím srdcem města. K Berlínu patří jak přístav k Hamburgu, hranolky ke curry wurstu a Lederhose do Bavorska. Přitahuje miliony turistů z celého světa. Toto srdce však přestává bít. V pozdní páteční odpoledne Berlínský senát oznámil, že kvůli koroně všech 120 klubů a více než 400 diskoték a koncertních sálů v Berlíně se až do 20. dubna zavírá. A slavit na dálku nějak není možné.

Tato zpráva se dala očekávat. Již před dvěma týdny bylo známo, že se v klubu The Reed v Berlin-Mitte nakazilo minimálně 9 lidí. Náš berlínský kolega a známý DJ Tim Kerinnis dostal sms zprávu, která změnila na další dva týdny všechny jeho plány: „Je bohužel fakt, že na naší akci ve čtvrtek 27. února získalo nejméně 9 hostů pozitivní výsledek Covid-19. Hlaste se na zdravotním úřadě a zaregistrujte se na karanténu.” Od té doby mu kamarádi věší balíčky na kliku.

Tim mává z okna.

V celém Německu se budou muset kluby uzavřít, ale v žádném jiném německém městě nebude mít toto rozhodnutí tak dalekosáhlé důsledky pro hospodářskou a kulturní budoucnost města jako zde. Berlín i po 30 letech sjednocení nemá téměř žádný průmysl, nesídlí zde žádný velký koncern. Je však jednou z mála metropolí na světě, kde je otevřeno 24/7 a snad jedinou, kde 24hodinové party jsou spíše pravidlem než výjimkou. V loňském roce navštívilo město 14 milionů turistů, každý třetí návštěvník říká, že přichází do Berlína kvůli nočnímu životu. Nepřímé vliv na příjmy v cestovním ruchu města se odhadují na 1,5 miliardy euro.

Právě tento víkend měl slavit narozeniny jedeN&Nbsp;z nejznámějších klubů – Tresor. 29 let na scéně, to už něco znamená. Spolumajitelka klubu Regina Baer ​​namísto oslavy poslala svým fanouškům vzkaz: „Provoz klubu je především vášní. Příjmy obvykle pokrývají pouze vysoké náklady na nájem, platy pro 60 zaměstnanců, platby za elektřinu a kredity. Bez státní podpory kluby zkrachují.” O kulturní podpoře se bude v Bundestagu diskutovat 25. března. Budeme dále informovat.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher