Přečtěte si

Berlínská Staatsoper už zve diváky na únorového Janáčka. Ta pražská začne sezónu bez potlesku

V současné době není jednoduché psát o světě klasické hudby. Prázdné sály neznamenají jen černou díru do rozpočtů kulturních zařízení, ale i do života milovníků opery a klasiky obecně. Soubory nejvýznamnějších operních domů každopádně nepřestávají pracovat a i v této době připravují premiéry na aktuální sezónu. Jinak tomu není ani v případě berlínské Staatsoper Unter den Linden a pražské Státní opery. K očekávaným premiérám však tyto instituce přistupují odlišně.
Přečtěte si

Ve spojení hudby a vína, to je Hudba na vinicích

Velké letní festivaly letos padly, situace si volá po nových konceptech a jedním takovým je i unikátní počin, který v sobě propojuje vinařství a jejich vinice s milovníky hudby a vína. Během celého léta tak můžete zažít speciální koncertní projekt Hudba na vinicích. Autoři akce pořádají i úspěšný rodinný festival Přehrady.
Přečtěte si

Swing není jen pro starý!

S jazzovým a swingovým zpěvákem, hudebním producentem, moderátorem a dramaturgem Klubu Evergreen na Českém rozhlasu Dvojka – Janem Smigmatorem nejen o tom, že swing a jazz jsou zkrátka cool! A pokud si myslíte, že ne, pak si přečtěte následující rozhovor…
Přečtěte si

Pražské jaro jede!

Dnes na všechny milovníky klasické hudby čeká druhý přímý přenos Pražského jara. Prostřednictvím webu a sociálních sítí si diváci užijí špičku barokní hudby – Collegium 1704!
Přečtěte si

One World: Together At Home

Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder, Chris Martin, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Pharrell Williams, Taylor Swift a také Rolling Stones. To jsou jen některá ze slavných hudebních jmen těch, kteří se dnes večer zúčastní eventu “One World: Together At Home” a kteří chtějí v boji proti koronavirové pandemii podpořit internetovou akci s výzvou “Zůstaň doma”.
Přečtěte si

Berlínské elektro v karanténě

O klubovém spojení UnitedWeStream jsme vás už informovali. Od 4. 4. přichází tato mladá streamingová platforma s novinkou – začne vysílat DJ Sets i z ostatních evropských měst. V sobotu je na programu stream z Vídně, Amsterodamu a Manchesteru. Na otázku, zda uslyšíme i někoho z Prahy mi Lutz odpověděl, že se zatím žádný český hudební klub nepřihlásil. Posílám teda základní informace o UWS a na konci kontakt, kam se můžou zájemci přihlásit.
Přečtěte si

Kate Matl: O snech, úspěchu i nelehké době karantény

Zpěvačka Kate Matl je úspěšná nejen u nás, ale i v zahraničí. Spolupracuje s věhlasnými jmény české hudební scény, slavný Dj Bobo si ji vybral jako svou hlavní zpěvačku a sama se věnuje hudební tvorbě a produkci. Doposud toho stihla tolik, co nestihne nejedna zpěvačka za celou kariéru. Co a kdo ji inspiruje, jaké má sny a jak současná situace ovlivňuje její osobní i profesní život? To prozradila v rozhovoru pro N&N.