Tip na knihu — Podivuhodný svět Zdeňka Buriana

Nedávno se mi do rukou dostala vizuálně atraktivní nádherná, obsáhlá monografie, která je s to oslovit mladší i starší čtenáře dobrodružných knih.Nedávno se mi do rukou dostala vizuálně atraktivní nádherná, obsáhlá monografie, která je s to oslovit mladší i starší čtenáře dobrodružných knih.

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana. Ta byla vydána v nakladatelství Plus dva roky po vydání velkolepé knihy Dobrodružný svět Zdeňka Buriana. Zatímco první kniha nabídla především Burianovy kresby k westernovým knihám, tentokrát jde o snad ještě ambicióznější počin.

Monografie geniálního českého malíře přináší poprvé pohromadě a ve výjimečné reprodukční kvalitě veškeré dostupné ilustrace, jimiž Zdeněk Burian doprovázel česká a slovenská vydání románů Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých do konce čtyřicátých let 20. století a skládají se v triumfální soubor, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec.

Čtenářům jistě budou bez ohledu na věk vybrané kresby a malby  povědomé, neboť minout se s příběhy Julesa Verna je v českých poměrech téměř nemožné.

tip-na-knihu-podivuhodny-svet-zdenka-buriana-tip-na-knihu-3

tip-na-knihu-podivuhodny-svet-zdenka-buriana-tip-na-knihu-2

Text Karin Zadrick

Nejčtenější v kategorii ArtDesign