Tip na knihu — Podivuhodný svět Zdeňka Buriana

Nedávno se mi do rukou dostala vizuálně atraktivní nádherná, obsáhlá monografie, která je s to oslovit mladší i starší čtenáře dobrodružných knih.Nedávno se mi do rukou dostala vizuálně atraktivní nádherná, obsáhlá monografie, která je s to oslovit mladší i starší čtenáře dobrodružných knih.

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana. Ta byla vydána v nakladatelství Plus dva roky po vydání velkolepé knihy Dobrodružný svět Zdeňka Buriana. Zatímco první kniha nabídla především Burianovy kresby k westernovým knihám, tentokrát jde o snad ještě ambicióznější počin.

Monografie geniálního českého malíře přináší poprvé pohromadě a ve výjimečné reprodukční kvalitě veškeré dostupné ilustrace, jimiž Zdeněk Burian doprovázel česká a slovenská vydání románů Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých do konce čtyřicátých let 20. století a skládají se v triumfální soubor, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec.

Čtenářům jistě budou bez ohledu na věk vybrané kresby a malby  povědomé, neboť minout se s příběhy Julesa Verna je v českých poměrech téměř nemožné.

tip-na-knihu-podivuhodny-svet-zdenka-buriana-tip-na-knihu-3

tip-na-knihu-podivuhodny-svet-zdenka-buriana-tip-na-knihu-2

Text Karin Zadrick

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,