TOP 10 míst, kam vyrazit s dětmi v Berlíně

Created with GIMP
Berlín nabízí spoustu zajímavých míst, která jsou dětem buď přímo určená, nebo si je užije celá rodina. Vybrat z nich deset není nic snadného, přesto se o to pokusíme. V našem výběru jsou především místa, kde nejsou děti jen pasivními diváky, ale samotnými aktéry. A kde si vyhrají i dospělí.

1. DDR Museum – historie na dotek

Každodenní život, předměty, dederonské oblečení, trabanty, potraviny i  nábytek, to vše je ukázkou toho, co bylo, než padla zeď. Historie je podávána živým, interaktivním a zároveň vědecky podloženým způsobem. NDR v kostce. Toto vysoce interaktivní muzeum patří v Berlíně k nejnavštěvovanějším.

Web: https://www.ddr-museum.de/en
Adresa: Karl-Liebknecht-Str. 1
Otevřeno: pondělí – neděle 9.00 – 21.00

2. Zoologické zahrady – vyberte si!

Jedna zoo je ve východní, jedna v západní části. Obě jsou velmi obdivované, vždyť mají největší počet druhů zvířat ze všech zoo na světě! Unikátem je Aquarium v západní části, které je jedním z největších v Evropě. Na návštěvu si dopřejte dost času, děti odsud jen tak neodejdou.

Web: https://www.zoo-berlin.de/de
Adresa: Hardenbergplatz 8
Otevřeno: denně 9.00 – 18.30

Web: https://www.tierpark-berlin.de/de
Adresa: Am Tierpark 125
Otevřeno: denně 9.00 – 18.30

3. Labyrinth Kindermuseum – dětské muzeum za poznáním


Interaktivní zábava pro děti od tří do jedenácti let a rodiče, kteří si chtějí nerušeně popovídat v přilehlé kavárně. Dětské muzeum je spíše velkým objevitelským rájem, jeho mottem je “učení se praxí” a přesně tak jsou realizovaná měnící se témata výstavy.

Web: https://www.labyrinth-kindermuseum.de/de
Adresa: Osloer Strasse 12
Otevřeno: pátek – sobota 13.00 – 18.00.,  neděle a svátky 11.00 – 18.00

4. Kindercafé Schönhausen –  baby bar i pískoviště
V této kavárně si odpočinou nejen děti, ale i dospělí. Vedle výborné domací kuchyně a opravdu milého personálu, zde najdete vše, co vám výlet s dětmi ulehčí: přebalovací pult, baby bar, dětský pokoj s průlezkami, láhve aj. Terasa a pískoviště jsou samozřejmostí. Hned vedle se nachází obchůdek jak s dětským sortimentem, tak pro budoucí maminky.

Web: https://www.facebook.com/schoenhausenKindercafe/
Adresa: Florastraße 27
Otevřeno: úterý – neděle 10.00 – 18.00

5. Legoland Discovery Centre – stavebnicový svět pro všechny věkové kategorie


Obrovské kryté hřiště s hračkami LEGO, MINILAND a 4D kino na Potsdamer Platz děti milují. Doporučujeme koupit lístky předem online a až pak dětem slíbit, že jdete dovnitř. Když to vyjde, Vaše děti budou v sedmém nebi!

Web: https://www.legolanddiscoverycentre.com/berlin/
Adresa: Potsdamer Strasse 4
Otevřeno: čtvrtek – neděle 10.00 – 17.00 

6. Sea life & AquaDom – žraloci v Berlíně


Tato návštěva nechybí v žádném dětském cestovním zápisníku. AquaDom je největší volně stojící oválné akvárium na světě. Je vysoké 16 metrů o průměru 11, 5 metrů a můžete v něm pozorovat žraloky, kraby, mořské koníky, tanec medúzy a pět tisíc dalších bytostí.

Web: https://www.visitsealife.com/berlin/
Adresa: Spandauer Str. 3
Otevřeno: středa – neděle 11.00 – 17.00

7. Ritter sport – čokoládový svět


Pokud vaše děti milují čokoládu, našli jste pro ně ráj. Ritter Sport čokoládový svět je tříposchoďový obchodní dům na Gendarmenmarktu postavený jako zábavný park pro návštěvníky, kteří si chtějí sami vyrobit, vychutnat (a koupit) čokoládu. V dílně se děti a dospělí dozví o procesu výroby čokolády a mohou si namíchat svou vlastní příchuť. Pro velký zájem o tuto atrakci je právě rekonstruováno další poschodí.

Web: https://www.ritter-sport.com/de/berlin
Adresa: Franz. Str. 24
Otevřeno: pondělí – středa 10.00 – 19.00, čtvrtek – sobota 10.00 – 20.00 neděle 10.00 – 18.00

8. Computerspielemuseum – radost pro děti i dospělé

Cesta zpět k mládí a do virtuálně reálného světa v budoucnosti. Najdete zde vývoj počítačových her od roku 2000, od konzoly Brown Box až po Playstation. Většinu her si můžete s dětmi vyzkoušet.

Web: https://www.computerspielemuseum.de/
Adresa: Karl-Marx-Allee 93A
Otevřeno:  denně 10.00 – 20.00

9. Filmové ateliéry Babelsberg – rodiště velkých němých filmů

Na přelomu 19. a 20. století zde byly natočeny jedny z nejdůležitějších filmů němé éry, včetně Metropolis. Dodnes se ateliéry používají – například za vizuální efekty ve filmu Blade Runner 2049 získaly filmového Oscara. Část ateliérů je přeměněna na zábavný park à la Hollywood, se starými kulisami, rekvizitami, technickými či světelnými efekty. Speciální část je věnována populárním televizním postavám. Největším lákadlem je každodenní stunt show, která začíná vždy ve 14.30 a 15.00 hod (https://www.youtube.com/watch?v=1dCclu3-Sa8&t=23s). V hale číslo 8 je možno navštívit tajnou ponorku.

Web: https://www.filmpark-babelsberg.de/
Adresa: August-Bebel-Straße 26-53, Potsdam
Otevřeno:  sobota – neděle 10.00 – 20.00

10. Deutsches Technikmuseum – auta, lodě a letadla na dotek


Hned u vchodu vás přivítá slavná Cessna, s kterou Mathias Rust přistál v roce 1987 na Rudém náměstí v Moskvě. Vaše děti nemusí být milovníky techniky, přesto je z tohoto muzea jen tak ven nedostanete. Technologické muzeum nabízí pohled na vývoj letectví, železnic a  automobilů. Na mnoho věcí se dá sahat a lézt po nich, což činí tento výlet zajímavý i pro malé děti. Můžete zde strávit hodiny, aniž byste v dětských tvářích viděli nudu.

Web: https://technikmuseum.berlin/
Adresa: Trebbiner Strasse 9
Otevřeno: úterý – pátek 9.00–17.30

Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti díla Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita". Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka