Toulky Berlínem – díl 1. East Side Gallery

Cestování bez létání je sloganem dnešní doby. Kam se můžete s rodinnou či přáteli vydat na pár dní a nestrávit na cestách moc času? Například do Berlína. V seriálu Toulky Berlínem vám představíme místa, která byste si na vašem výletě neměli nechat ujít a přidáme zajímavosti, které jste možná ještě neslyšeli.

Kde jinde začít procházku po Berlíně než u East Side Gallery, světově unikátní památky úzce spjaté s historií Berlínské zdi. Konkrétně u nejdelšího zachovalého úseku, který z původně více než 160 kilometrů dlouhého betonového monstra zbyl.

East Side Gallery je vlastně unikátní umělecká galerie pod širým nebem. Je na ní 102 obrázků a pomalovalo ji 118 umělců z celého světa.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.

Nejčtenější v kategorii Society