Umění našlo řešení, mění galerie za výlohy obchodu

Galerie jsou ještě stále zavřené, ale umění si vždy najde cestu. Kurátor Philipp Bollman přinesl do výkladů obchodního domu KaDeWe díla začínajících umělců včetně umělkyně ze Slovenska.

„The Sitting Room“ od Biancy Kennedyové, vítězky TOY BERLIN MASTERS AWARD 2019.

KaDeWe, nejznámější obchodní dům v Německu, ve spolupráci s nadací Berlin Masters Foundation nabídl deseti začínajícím umělcům pomocnou ruku a dal jim k dispozici výlohy v přízemí. Výsledkem je jedinečná výstava Living With The Arts, kde mladá umělecká generace v deseti “obývacích pokojích” překvapila odkazem na různé světy, rozdílné interpretace životního stylu a živé kultury.

 „Žádné jiné německé město není takovým symbolem umění, kreativity a konceptů současného životního stylu jako Berlín. A my se v těchto oblastech chceme ještě více angažovat. Poté, co Galerie König představila v KaDeWe v pop-upovém projektu etablované umělce, posilujeme nyní projekt “Art in KaDeWe” prostřednictvím spolupráce s nadací Berlin Masters,” prohlásil při otevření výstavy Carsten Hendrich, ředitel marketingu a komunikace KaDeWe.

Mezi deseti umělci, kteří prezentují svoji představu současného životního stylu, je i slovenská umělkyně Evelyn Benčicová, vítězka grantu BERLIN MASTERS SCHLIEMANN RESIDENCY 2020.

Vystavené instalace:

„The Laundry“ od Evelyn Bencicové.

„The Balcony“ od Carly Chan.

„The Sitting Room“ od Biancy Kennedyové, vítězky TOY BERLIN MASTERS AWARD 2019 (úvodní foto).

„The Teen Room“ od Marty Vovk.

„The Living Room“ od Andyho Kassiera.

„The Bathroom“ od Oleho Meerganse.

„The Kitchen“ od Leny Marie Emrich, vítězky TOY BERLIN CENA MASTERS 2020.

„The Home Office“ od Lukase Liese.

„The Sauna“ od Billie Clarkenové.

„Walk-In Closet“ od Isaaca Chong Wai.

Umělecká díla mladých talentů byla vybrána kurátorem Philippem Bollmannem a je možno si je zakoupit.

Více informací najdete tady.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německo pro vůbec první ročník festivalu Open House vybralo město Essen. Praha své budovy v létě otevře už posedmé

Do jaké míry ovlivňuje urbanistický návrh města naše životy? A jak vlastně architektuře správně porozumět? S těmito otázkami pracuje už od roku 1992 festival Open House Worldwide, který návštěvníkům otevírá dveře do prostor, kam by se běžně jen těžko dostávali. K festivalu se připojilo už více než čtyřicet měst z různých zemí světa včetně Prahy, která své budovy letos zpřístupní posedmé. Je trochu s podivem, že v seznamu měst dlouho chyběl jakýkoliv zástupce Německa. To se ale v září změní, Open House se totiž poprvé uskuteční také v Essenu.
segen-klaster-berlin
Přečtěte si

TOP 5 – kláštery a prostory pro meditaci v Berlíně a okolí

Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign