Přečtěte si

Umění, které najdete jen v Berlíně: The opium-smoking white elephant

Přemýšlíte o nákupu uměleckého díla? A co takhle nákup uměleckých fotografií? V Berlíně a možná v celém Německu k tomu nenajdete lepší místo než PHOTO EDITION BERLIN, kam nyní můžete zajít na výstavu digitálních obrazů thajského umělce, jehož díla zatím v Evropě vystavena nikdy nebyla. A jeho jméno? V překladu Bílý slon kouřící opium.
Přečtěte si

Až to virus dovolí: TOP 10 nejočekávanějších výstav podle N&N v Česku a Německu

Rok 2020 výstavám a kultuře obecně nepřál. Mnohým z nás ale připomněl, že umění občas bereme jako samozřejmost a že některé výstavní projekty stojí i za desítky minut strávených čekáním ve frontě. Doufejme tedy, že nový rok bude v tomto směru příznivější, české i německé galerie totiž už teď slibují řadu jedinečných uměleckých zážitků.
Přečtěte si

Umělecký projekt Tramvaj 2020 baví Pražany svou originalitou

Důležité upozornění! Na vědomí se dává, že při svých cestách do práce či do školy, je nutné dbát zvláštní opatrnosti! Mohlo by se vám totiž stát, že náhodou narazíte na tramvaj, která místo cestujících projíždí Prahou s cennými uměleckými artefakty. Je plná obrazů. Jedná se o iniciativu mezinárodně uznávaného malíře Heshama Malika podle hesla: Raději pojďme něco dělat než jen sedět doma a naříkat.
Přečtěte si

Uhrančivá postmoderní města v galerii C/O Berlin

Umění v současné době nepatří k těm nejdiskutovanějším tématům. Přesto bych ráda upozornila na první samostatnou výstavu britské umělkyně Felicity Hammond v galerii C/O Berlin. Její dílo je opravdu zvláštní – zabývá se rozpory našich postmoderních měst.
Přečtěte si

Kulturama: Galerie ART Praha přichází s virtuální výstavou a dražit bude online

Podzimní aukce patří každoročně mezi nejočekávanější události ze světa umění. Je proto jasné, že se jich nechtějí vzdát ani prodejní galerie a aukční domy ani sběratelé a milovníci umění. Stejně jako celé kulturní odvětví přechází i aukce ve velkém do online prostředí. Jak si ale z katalogu vybrat, když si díla nemůžeme prohlédnout naživo? Galerie ART Praha si vzala na pomoc virtuální realitu a přichází s řešením!
Přečtěte si

Když štětce nepřestanou tančit

Téma umění se v dnešní situaci dostalo na okraj diskusí. O milionových podporách se mluví hlavně v souvislosti s velkými kulturními zařízeními. Přitom se zapomíná, že ti jsou jen špičkou ledovce. Kreativních umělců existuje celá řada, jen ne všechny jejich hlasy jsou slyšet.
Přečtěte si

Mikuláš Medek jako nahý v trní

Dílo Mikuláše Medka mě vždy zastavilo, vtáhlo a nabízelo nevšední souvislosti. Tak jsem se nedávno ocitla mezi jeho obrazy na retrospektivní výstavě ve Valdštejnské jízdárně. Prvních pár vteřin jsem tam stála nehybně. Jako nahá v trní, jen s rouškou na tváři.