Zemřel evropský politik: Karel Schwarzenberg

Zemřel Karel Schwarzenberg, šlechtic a mimořádný Evropan. K Státnímu svátku České republiky 28. října mu prezident Petr Pavel propůjčil nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva. Kvůli nemoci však již ocenění nemohl osobně převzít. „Kníže”, jak se mu v Čechách říkalo, patřil v České republice mezi nejpopulárnější politiky.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: EU-Politiker Karel Schwarzenberg hingeschieden

“Ničeho nelituji. Nic bych neudělal jinak.” Slova bývalého českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který zemřel 12. listopadu ve Vídni ve věku 85 let. Přestože jeho vitalita postupně slábla, o politické dění se zajímal až do posledního okamžiku. NN Bookmag vzpomíná nejen na velkého politika, ale především na přímého člověka, který do úřadu Václava Havla vnesl noblesu. Připomeňme si ho prostřednictvím rozhovorů, které vedlo naše vydavatelství s Karlem Schwarzenbergem v minulých letech. 

Výsledky vyhledávání schwarzenberg – NN Magazine

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu