Zemřel evropský politik: Karel Schwarzenberg

Zemřel Karel Schwarzenberg, šlechtic a mimořádný Evropan. K Státnímu svátku České republiky 28. října mu prezident Petr Pavel propůjčil nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva. Kvůli nemoci však již ocenění nemohl osobně převzít. „Kníže”, jak se mu v Čechách říkalo, patřil v České republice mezi nejpopulárnější politiky.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: EU-Politiker Karel Schwarzenberg hingeschieden

“Ničeho nelituji. Nic bych neudělal jinak.” Slova bývalého českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který zemřel 12. listopadu ve Vídni ve věku 85 let. Přestože jeho vitalita postupně slábla, o politické dění se zajímal až do posledního okamžiku. NN Bookmag vzpomíná nejen na velkého politika, ale především na přímého člověka, který do úřadu Václava Havla vnesl noblesu. Připomeňme si ho prostřednictvím rozhovorů, které vedlo naše vydavatelství s Karlem Schwarzenbergem v minulých letech. 

Výsledky vyhledávání schwarzenberg – NN Magazine

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,