4 věci, které můžete dělat v Praze po setmění

Teplé letní večery přímo vybízejí k tomu nebýt doma a někam vyrazit! V Praze je takových možností celá řada a my proto přinášíme 4 tipy, které nás na noční metropoli nejvíce baví.

ŠTEFÁNIKOVA HVĚZDÁRNA

Objevujte noční oblohu, pozorujte a sněte. Štefánikova hvězdárna na Petříně vám zprostředkuje pohled na hvězdy a planety, který vám vezme dech. Sledovat můžete souhvězdí, mlhoviny, Měsíc, Jupiter, Saturn a mnohem víc. V září bude skvěle vidět také Mars. Nejlepší čas na sledování je mezi 21–23 h (ve 23 h hvězdárna zavírá). K dispozici jsou tu dva teleskopy, jeden optický a druhý zrcadlový. Obsluhují je zkušení odborníci, kteří vám nadšeně povypráví o všech nebeských jevech a zodpoví všechny vaše otázky. Pozorování je možné pouze za jasných nocí, takže je nutné sledovat předpověď počasí. Na hvězdárně najdete také rozsáhlou výstavu, která vás vtáhne do tajů vesmíru. Vstupné pro dospělého činí 90 Kč.

Více najdete zde.

LETNÍ KINO

Dobrý film patří k dobrému večeru a pokud je to na čerstvém vzduchu s lahodným drinkem v ruce, zážitek je ještě lepší. Praha nabízí po setmění mnoho míst, kde si užít promítání zajímavých a neokoukaných snímků. Tady jsou naše neoblíbenější:

Letní kino ve Žlutých lázních

Rozlehlá travnatá pláž v areálu pojme až 2500 diváků, pro které jsou připravena oranžová lehátka, sedací pytle a deky.  Atmosféru podtrhuje krásná lokalita na břehu Vltavy. Je tu také velký výběr občerstvení a nápojů. Začátky promítání jsou v úterý a v sobotu ve 21.30h. Vstupné je 50 Kč.

Více najdete zde.

Letní kino v Kasárnách Karlín

Kino se nachází na nádvoří Kasáren Karlín. Nabízí 250 míst k sezení. Mezi promítanými filmy najdete kultovní, artové snímky, populární zahraniční i domácí filmy. Promítá se vždy ve čtvrtek a v sobotu a vstupné činí 80 Kč.

Více najdete zde.

Letní Eat in Kino Manifesto Smíchov

Toto místo pod otevřenou oblohou je vyhlášené pro své dobré jídlo, pití a atmosféru. Každou středu po setmění se zde promítají české i světové filmy, hudební a cestovatelské snímky. Vstupné je zdarma.

Více najdete zde.

NOČNÍ PROHLÍDKA V ZOO

Vypravte se objevovat tajemství večerního života v ZOO Praha, a to v doprovodu zkušeného průvodce. Po ukončení tradiční otevírací doby máte exkluzivní možnost dozvědět se nejen mnoho zajímavých informací a příběhů, ale hlavně poznat zoo i její obyvatele z jiného úhlu pohledu. Prohlídku je nutné si zarezervovat dopředu na webu zoo. Dospělí zaplatí
400 Kč a děti do 15 let 250 Kč. V ceně prohlídky je vstup do zoo, průvodce a parkovné. Prohlídka trvá 90 min a trasa se mění podle aktuální situace a počasí.

Více najdete zde.

PROCHÁZKA STAROU PRAHOU

Letní dny bývají horké, a tak je lepší si nechat procházku po Praze až na večer, kdy jsou teploty příznivější a město se oblékne do světel. Navíc po setmění ubývá také lidí v ulicích, a když vydržíte do pozdějších hodin, máte město skoro jen pro sebe. Doporučujeme začít na Staroměstském náměstí a užít si Orloj s jeho přehlídkou apoštolů. Pařížskou ulicí plnou překrásných a osvětlených výloh se vydejte ke Dvořákovu a poté k Alšovu nábřeží. Odtud dojdete na Karlův most, který se v pozdních večerních hodinách skoro vyprázdní. Není nic krásnějšího, než se procházet po nejúchvatnějším pražském mostě a sledovat při tom majestátnost Pražského hradu.

Na ten se dostanete přes Malostranské náměstí Nerudovou ulicí. Vyhlídka z Hradčanského náměstí u vchodu do hradu skýtá pohled na město, který se nikdy neokouká. Ať už zvolíte jakoukoliv trasu, noční Praha vás nepřestane okouzlovat.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Petra Nesvačilová: Neměli bychom zapomínat vyvěšovat červené trenýrky

Vyhledávaná herečka a režisérka Petra Nesvačilová loni zvítězila na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava (MFDF) se snímkem Vojna Ztohoven. Nyní odjíždí na filmový festival do Polska (opět soutěž o nejlepší dokument), moc se na to těší. N&N Magazín si s ní povídal o vzniku filmu, o rozdílech mezi českou a ruskou povahou, a také o hranicích dobra a zla.
Přečtěte si

Česko v čele Evropy. Zázraky nečekejme, i průměrný výkon bude úspěch

Pokud v těchto dnech přijedete do Bruselu a budete mít jednání v budově českého zastoupení při Evropské unii, musíte se zeptat, ve které budově. K původní několikapatrové budově nedaleko Evropského parlamentu totiž přibyla o několik bloků dál ještě jedna podobně velká, kterou si Česká republika loni o prázdninách pronajala. Protože předsednictví Česka v Evropské unii se už přiblížilo a za půl roku vypukne naplno.

Nejčtenější v kategorii Society