Arch+Art Connection – Tváře v terénu od Caro Suerkemper

Německá bytová firma Gewobau je známá tím, že nechává pojmenovat ulice po umělcích. Celkem vlastní v Rüsselsheimu 6 400 bytů a sedm ulic, z nichž již dvěma věnovali také umělecké dílo podle jmenovce ulice.

V létě proběhne v obytném komplexu ve Feuerbachstrasse 46–48 instalace nového mistrovského kousku. Vítězem umělecké soutěže se stala Caro Suerkemper z Berlína, která pro ulici nesoucí název malíře Anselma Feuerbacha zvolila jako téma šestiletý vztah romantika a jeho múzy Nanna.

Caro Suerkemper.

Caro Suerkemper.

V zahradě mezi jednotlivými domy bude nainstalován kopcovitý terén posetý trávou a sedmikráskami, do kterého budou zasazeny dvě předimenzované hlavy milenců z mramoru, které zůstanou spojené pohledem. Caro má celý projekt promyšlený do posledního detailu, včetně poklopu kanálu na pozemku. Tento detail je také umělecky navržen a zobrazuje jméno, životní data a erb rodiny Feuerbachů, spolu s profilem Nanny.

Model instalace soch
Socha v nadživotní velikosti

Více informací o autorce najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher