Arch+Art Connection – Tváře v terénu od Caro Suerkemper

Německá bytová firma Gewobau je známá tím, že nechává pojmenovat ulice po umělcích. Celkem vlastní v Rüsselsheimu 6 400 bytů a sedm ulic, z nichž již dvěma věnovali také umělecké dílo podle jmenovce ulice.

V létě proběhne v obytném komplexu ve Feuerbachstrasse 46–48 instalace nového mistrovského kousku. Vítězem umělecké soutěže se stala Caro Suerkemper z Berlína, která pro ulici nesoucí název malíře Anselma Feuerbacha zvolila jako téma šestiletý vztah romantika a jeho múzy Nanna.

Caro Suerkemper.

Caro Suerkemper.

V zahradě mezi jednotlivými domy bude nainstalován kopcovitý terén posetý trávou a sedmikráskami, do kterého budou zasazeny dvě předimenzované hlavy milenců z mramoru, které zůstanou spojené pohledem. Caro má celý projekt promyšlený do posledního detailu, včetně poklopu kanálu na pozemku. Tento detail je také umělecky navržen a zobrazuje jméno, životní data a erb rodiny Feuerbachů, spolu s profilem Nanny.

Model instalace soch
Socha v nadživotní velikosti

Více informací o autorce najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.
Přečtěte si

„Evropské Oscary“ v Berlíně ovládla bosenská Aida

Velké vítezství režisérky Jasmily Žbanićové a jejího historického dramatu Quo vadis, Aida? – tak by se dalo popsat sobotní předávání cen European Film Awards, které proběhlo v Berlíně, avšak z velké části online. Mezi nominované se dostal i snímek Myši patří do nebe českých režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové, ten ale nominaci neproměnil.
Archiv Style Jet
Přečtěte si

Style Jet: Spread your wings

Přijdete na letiště a za pár minut začne vaše letadlo pojíždět ke vzletové dráze. Čas jsou peníze. Je to jediný důvod, proč pronájem privátních letadel zažívá nevídaný boom?

Nejčtenější v kategorii Business