Arch+Art Connection – Tváře v terénu od Caro Suerkemper

Německá bytová firma Gewobau je známá tím, že nechává pojmenovat ulice po umělcích. Celkem vlastní v Rüsselsheimu 6 400 bytů a sedm ulic, z nichž již dvěma věnovali také umělecké dílo podle jmenovce ulice.

V létě proběhne v obytném komplexu ve Feuerbachstrasse 46–48 instalace nového mistrovského kousku. Vítězem umělecké soutěže se stala Caro Suerkemper z Berlína, která pro ulici nesoucí název malíře Anselma Feuerbacha zvolila jako téma šestiletý vztah romantika a jeho múzy Nanna.

Caro Suerkemper.

Caro Suerkemper.

V zahradě mezi jednotlivými domy bude nainstalován kopcovitý terén posetý trávou a sedmikráskami, do kterého budou zasazeny dvě předimenzované hlavy milenců z mramoru, které zůstanou spojené pohledem. Caro má celý projekt promyšlený do posledního detailu, včetně poklopu kanálu na pozemku. Tento detail je také umělecky navržen a zobrazuje jméno, životní data a erb rodiny Feuerbachů, spolu s profilem Nanny.

Model instalace soch
Socha v nadživotní velikosti

Více informací o autorce najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Berlínský zámek: kulisa jako z Disneylandu, nebo vkusná obnova hlavního města? (ČÁST II.)

Rozhovor s Wilhelmem von Boddienem, významným současníkem, který inicioval a během 30 let vybojoval rekonstrukci Berlínského zámku a neúnavnou prací umožnil obnovu jeho původního vzhledu. Uvnitř ikonické památky tak mohlo vzniknout moderně pojaté muzeum kultury z celého světa – Humboldtforum. Jaké konstrukční výzvy stály v cestě?
Přečtěte si

Umění, které najdete jen v Berlíně: The opium-smoking white elephant

Přemýšlíte o nákupu uměleckého díla? A co takhle nákup uměleckých fotografií? V Berlíně a možná v celém Německu k tomu nenajdete lepší místo než PHOTO EDITION BERLIN, kam nyní můžete zajít na výstavu digitálních obrazů thajského umělce, jehož díla zatím v Evropě vystavena nikdy nebyla. A jeho jméno? V překladu Bílý slon kouřící opium.

Nejčtenější v kategorii Business