Přečtěte si

Arch+Art Connection – Volmanova vila, ve světě oslavovaná, u nás dlouho opomíjená

Období první republiky bylo bohaté na výjimečné architektonické počiny. Byla to doba zrodu významných rezidencí, které jsou známé nejen u nás, ale i ve světě. Ačkoliv se většímu zájmu těší spíše pražské či brněnské vily, nesmíme opomíjet unikátní stavby, jako je například Volmanova vila v Čelákovicích, jejíž prostory vypráví neuvěřitelný příběh úspěchu, nepřízně osudu a znovu nalezení své původní slávy.
Přečtěte si

Arch+Art Connection – Zahrada snů uprostřed Prahy

Zahrada snů, to je nový developerský projekt na Praze 8. Jak už je z názvu patrné, zásadní prvek tvoří zahrady, jejichž kompozici developerská společnost Masák & Partner Group vložila do rukou zkušenému Ateliéru Krejčiříkovi. Výsledkem je harmonický projekt ve stylu francouzského venkova. O propojení domů a zahrad jsme mluvili s Jakubem Masákem – architektem a zakladatelem společnosti Masák & Partner Group a s Kamilou Krejčiříkovou z Ateliéru Krejčiříkovi.
Přečtěte si

Arch+Art Connection / Part III: Vinařství LAHOFER

Právě dnes 1. června se oficiálně otevírá nadčasový architektonický objekt v Dobšicích u Znojma – nové působiště Vinařství LAHOFER, které tímto krokem jen potvrzuje směr prestižních světových vinařství. Ty se totiž čím dál tím víc inspirují přírodou, uměním a víno je pro ně mnohovrstevnatým smyslovým zážitkem.
Přečtěte si

Arch+Art Connection – Míla Fürstová

Připravili jsme pro vás nový seriál – Arch+Art Connection. Od počátku magazínu N&N referujeme o zajímavých stavbách v Praze i Berlíně a také o uměleckých dílech a jeho tvůrcích, o důležité roli umění v dnešní době. Arch+Art Connection propojuje obojí. Představíme vám stavby, budovy a objekty, které nejsou jen hluché prostory ze skla, cihel a betonu. Ale místa, kde se snoubí architektura a umění, kde investoři a majitelé dávají prostor umělcům a jejich tvorbě. Ať už ve formě malby, tapety, keramiky, skla, fotografie, designu, sochařského ztvárnění nebo podílem na architektonickém projektu.