Přečtěte si

Wiederwachen a Sculpture Line: Jak se i díky koroně daří spojit pražské a berlínské umění

Tyto dvě výstavy by vlastně nemohly být rozdílnější. Open air festival Wiedererwachen v Berlíně a český mezinárodní sochařský festival Sculpture Line v Praze. Obě výstavy však spojuje jeden zásadní most – láska k umění, kterou nezastaví ani korona. Navíc se je snad pro příští rok podaří propojit i fyzicky.
Přečtěte si

Sochařská přehlídka v zámeckých zahradách

Jestli je pro vás umění zónou volného myšlení a spekulativní představivosti, zavítejte do venkovského prostředí na zámek Schwante v Brandenburgu, půl hodinky severně od Berlína. Sochy v parku zde odkazují na dlouhou historii tohoto panského stavení z poloviny 18. století.
Přečtěte si

Kde si v Berlíně nechat vyrobit sochu?

Navštívit sochařskou dílnu SculptureBerlin ve Weddingu je jako výlet do neznámého světa. Jsou zde realizovány sochařské návrhy umělců – od těch na počátku kariéry až po skutečná “big names” uměleckého světa. K těm nejprominentnějším patří i Katharine Grosse.
Socha v Dolních Břežanech
Přečtěte si

Sochařská linka opět protká celou republiku

Letos můžeme již pošesté navštívit pomyslnou galerii pod širým nebem v podání festivalu Sculpture line. Největší česká akce propojující veřejný prostor a sochařské umění se vrací do ulic řady měst a k vidění bude až do konce září.