Berlin (a)live

Současná situace je výzvou pro všechny. Mnohým se zastavil dech, a ne každému se podařilo rychle se znova nadechnout. Krize však nemusí znamenat pouze zastavit se. Přicházejí nové nápady a formáty a jeden z nich mi celkem vyrazil dech. Umění a digitál v něm hrají hlavní roli.

Za pouhých 5 dní – z homeofficu – se komunikační agentuře 3pc ve spolupráci se Senátem pro kulturu a Evropu a za podpory mnoha příznivců, podařilo spustit platformu “Berlin (a)live”, na které umělci odkazují na svůj živý přenos a prostřednictvím darů mohou získat finanční podporu. A to s velkým úspěchem – po prvním dnu server málem padnul. Ale vše funguje a myslím, že tato platforma může být zajímavým pohledem i pro české posluchače a čtenáře na berlínskou kulturu, protože zahrnuje opravdu úctyhodný přehled žánrů a umělců.

Armin Berger, Zdroj: 3pc.de.

Zakladatel agentury Armin Berger, i přesto, že má 60 spolupracovníků, vidí i v homeofficu velké možnosti spolupráce: “Jsme ve velmi dobré pozici, abychom mohli poradit také na dálku – prostřednictvím videokonferencí, telefonátů, e-mailů apod. Snažíme se ještě lépe porozumět otázkám digitální strategie, abychom mohli využit šance digitálního obsahu.”

Aktuální program Berlin (a)live najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,