Berlin (a)live

Současná situace je výzvou pro všechny. Mnohým se zastavil dech, a ne každému se podařilo rychle se znova nadechnout. Krize však nemusí znamenat pouze zastavit se. Přicházejí nové nápady a formáty a jeden z nich mi celkem vyrazil dech. Umění a digitál v něm hrají hlavní roli.

Za pouhých 5 dní – z homeofficu – se komunikační agentuře 3pc ve spolupráci se Senátem pro kulturu a Evropu a za podpory mnoha příznivců, podařilo spustit platformu “Berlin (a)live”, na které umělci odkazují na svůj živý přenos a prostřednictvím darů mohou získat finanční podporu. A to s velkým úspěchem – po prvním dnu server málem padnul. Ale vše funguje a myslím, že tato platforma může být zajímavým pohledem i pro české posluchače a čtenáře na berlínskou kulturu, protože zahrnuje opravdu úctyhodný přehled žánrů a umělců.

Armin Berger, Zdroj: 3pc.de.

Zakladatel agentury Armin Berger, i přesto, že má 60 spolupracovníků, vidí i v homeofficu velké možnosti spolupráce: “Jsme ve velmi dobré pozici, abychom mohli poradit také na dálku – prostřednictvím videokonferencí, telefonátů, e-mailů apod. Snažíme se ještě lépe porozumět otázkám digitální strategie, abychom mohli využit šance digitálního obsahu.”

Aktuální program Berlin (a)live najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii ArtDesign