Přečtěte si

Striptýz a sexualita je součástí burlesky

Burleska Terezia Bělčáková ze souboru Prague Burlesque je známá pod svým uměleckým jménem Miss Cool Cat. Od 18. září ji uvidíte v obnovené představení Supersonic Woman v pražském divadle Royal. Jak našla svou životní vášeň a jaké nároky jsou kladeny na burlesky říká v rozhovoru, v němž popisuje i to, jak se vypořádala s posledními měsíci, kdy kvůli koronakrizi nemohla vystupovat.
Přečtěte si

Kouzelný svět Josefa Svobody

Dnes je to sto let od narození výjimečného světoznámého scénografa Josefa Svobody (10. 5. 1920 – 8. 4. 2002). Josef Svoboda vystudoval architekturu, ale své místo našel na divadelním jevišti. Jeho fantazie doprovázená hlubokými znalostmi, perfekcionismem a řemeslnou zručností nechala vzniknout monumentálním scénám řady inscenací. Některé jeho nápady nebyly doposud překonány a používají se dodnes.
Přečtěte si

Berlin (a)live

Současná situace je výzvou pro všechny. Mnohým se zastavil dech, a ne každému se podařilo rychle se znova nadechnout. Krize však nemusí znamenat pouze zastavit se. Přicházejí nové nápady a formáty a jeden z nich mi celkem vyrazil dech. Umění a digitál v něm hrají hlavní roli.
Přečtěte si

Online kultura na následující dny

Karanténa pokračuje, online projektů přibývá. Kromě filmů a koncertů pro vás mám tentokrát tipy na divadla, přednášku či diskuzi a řekněme si rovnou, kulturní instituce na svých programech rozhodně nešetří a vykládají na stůl samá esa! Tady je tedy můj výběr online kulturních přenosů na několik následujících večerů.
Přečtěte si

Kam „zmizet“ mezi svátky

Také patříte mezi ty, kteří nevydrží sedět doma na pohovce víc, jak dva dny? A potřebují se mezi televizními pohádkami, mísami cukroví a rodinnými návštěvami na chvíli vytratit do jiného – normálního – prostředí? Tak zde je několik tipů, kam se mezi svátky na chvíli “kulturně” vytratit.