Bývalý průmyslový areál Urban Spree

Urban Spree v Berlin-Friedrichshain je víc než jen centrum městské kultury. Je to berlínská instituce.Urban Spree v Berlin-Friedrichshain je víc než jen centrum městské kultury. Je to berlínská instituce.

V bývalém průmyslovém areálu na ploše 1 700 qm se zde najdou ti, kteří milují vše, jen ne konvenci, umělecké projekty, workshopy, hudební vystoupení od psychedelických rockových koncertů až po elektronické a také výstavy všeho druhu. Nedávno ve spolupráci s Trafo Gallery Praha i výstavu českých umělců. Pivní zahrada a stánky s občerstvením tento živý městský organismus doplňují. V letních měsících zde od pátku do neděle vystupuje i hodně pouličních muzikantů. Konají se zde také různé eventy a festivaly, jako např. Pictoplasma, Krake Festival, ComicinvasionBerlin, Amaze Berlin, Midsommar Festival, Druck Berlin Festival nebo Berlin Graphic Days.

 urban-spree-centrum-mestske-kultury-graffity

urban-spree-gallery-berlin

urban-spree-gallery

urban-spree-gallery-pivo

urban-spree-trafo-galerie

www.urbanspree.com

Text a Foto Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.
Přečtěte si

Berlín – kosmopolitní metropole milionářů i vězněných černých pasažérů

Pohled do statistické ročenky pro Berlín a Braniborsko odhaluje některá zajímavá fakta o životě v německé metropoli. O uvažování i finanční situaci jejích sociálně slabých obyvatel vypovídá dobrovolný pobyt ve vězení mnohých dlužníků, kteří než by uhradili pokutu za jízdu načerno, raději obětují vlastní svobodu. Na druhou stranu má Berlín – nikterak překvapivě – i mnohé až pohádkově bohaté obyvatele, kteří tu nachází veškerý myslitelný servis nejen pro vlastní pohodlný život, ale i pro svá domácí zvířata.

Nejčtenější v kategorii Society