České centrum kultury v Berlíně

Joseph-Heintz
České Centrum v Berlíně patří do sítě 22 center ve světě, jejichž úlohou je být aktivním průvodcem české kultury ve světě.

V Berlíně existuje již 25 let a v té době zde uspořádalo či podpořilo řadu významných kulturních projektů. Ty poslední nesou nezaměnitelný rukopis ředitele Dr. Tomase Sachera, kterému se teď podařil skutečně výjimečný kousek.

V rámci Gallery weekend Berlin se stane České Centrum ve Wilhelmstrasse hostem výstavy „Beauties and Beasts“, která probíhá ve spolupráci s aukčním domem Christie’s. Ideál krásy a fascinace hrůzou představí špičková umělecká díla všech dob, kultur, médií a materiálů vytvořených v Německu. Jména se čtou jako Who is Who německého špičkového malířství: Albrecht Dürer, Gerhard Richter, Martin Kippenberger, Otto Dix, Neo Rauch, Joseph Beuys.

albrecht-durer
Albrecht Dürer
Gerhard-richter
Gerhard Richter
martin-kippenberger
Martin Kippenberger
otto-dix
Otto Dix
neo-rauch
Neo Rauch
joseph-beuys
Joseph Beuys

Unikátem je Leda s Labutí od Josepha Heintze ze 17. století; obraz, který byl namalován na objednávku z českého dvora — na výslovné přání Rudolfa II. Zajímavostí je, že tento obraz byl od 17. století nezvěstný. Teprve nedávno byl znovu objeven sběratelem umění v Augsburgu a jeho vystavení tak bude vrcholem celé výstavy.

Joseph-Heintz
Joseph-Heintz

Výstavu otevře David Chipperfield. 27.— 29. 4. od 11—19 h.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,