City Guide: Design v Berlíně

Původně sháněla dvojčata Caroline-Marine a Valérie jen tašku na cestu jižní Francií.Původně sháněla dvojčata Caroline-Marine a Valérie jen tašku na cestu jižní Francií.

Nalezla ji u své francouzské babičky: starý námořnický vak jejich dědy, který ho provázel na mnoha námořních plavbách, na nichž byl kapitánem, tak položil nečekaně základ značce Marin et Marine. Po studiu designu posloužil původní námořnický vak oběma sestrám pro nové, moderní interpretace: praktický, funkční a pevný, zároveň jednoduchý a nadčasově krásný v námořnickém stylu. Vedle řady dalších tašek a doplňků budí Sac Marin v různých barevných provedeních, materiálech a mimořádných edicích již více než šest let nadšení u zákazníků značky Marin et Marine. Jako ilustrátorka a produktová designérka myslí Caroline a Valérie při své práci na hodnoty původní ruční práce, jako jsou pečlivé zpracování a odolné materiály. Každý jejich vlastní výrobek je zhotovován v duchu lokálních a férových zásad v tradičních německých manufakturách – buď ze speciálně barvené bio bavlny, nebo kůže činěné pomocí přírodních činidel. U vybraných výrobků dbají rovněž na etické zásady a udržitelnou výrobu. Kromě toho pracují obě nadále i jako ilustrátorky – kdo shání osobní dárek, může si u nich objednat také vlastnoručně kreslený portrét.

marin-et-marine-design-berlin-4

marin-et-marine-design-berlin-

marin-et-marine-design-berlin-2

Více informací na webových stránkách marinetmarine.com

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Dokumentární film o Karlu Gottovi: Hned na startu začal sbírat rekordy

Po ročním odkladu způsobeném pandemií a téměř dva roky po smrti Karla Gotta vstoupil 7. října do českých kin dvouhodinový dokumentární film Karel o české hvězdě populární hudby. A film hned začal sbírat první rekordy. Například byl během prvního víkendu nasazen do 240 kin, což je dosavadní rekord. Na premiéru vyrazilo do Čech i mnoho fanoušků z Německa.
David Horák
Přečtěte si

Aktivisté před ambasádou rozmlátili rouru s nápisem Nord Stream 2 a pohovořili s německým velvyslancem v Praze

Výstavba ruského plynovodu Nord Stream 2 na jedné straně a neochota pomoci Ruskem ohrožené Ukrajině na straně druhé. Tyto postoje ve čtvrtek vyčetli Německu čeští aktivisté. Před budovou německého velvyslanectví vystavili figurínu ruského vůdce Vladimira Putina na zlatém záchodě, a rozmlátili palicemi rekvizitu představující zmíněný ruský plynovod. Německého velvyslance, který za nimi přišel, upozornili na důležitost jednotného postoje demokratického světa tváří v tvář nejnovější ruské hrozbě a poukázali na skutečnost, že k jeho zaujetí už Německu nezbývá mnoho času.

Nejčtenější v kategorii Society