Co nového v Berghainu? Boros!

Berlínské kluby byly jedním z prvních, kdo musel zavřít a pravděpodobně budou poslední, kteří budou moci otevřít. Ani současná uvolnění nejsou důvodem k jejich radosti. Situace berlínských klubů je stále velmi nejistá a napjatá a mnohé z nich nevědí, jak celou situaci přežít. O to více potěší informace, že nadace Boros otevírá v prostorech Berghain výstavu současných berlínských umělců. Už jen jméno Christian Boros je garancí dobrých zpráv. Co tento multitalent uchopí, to funguje. Jeho komunikační agentura patří k těm nejlepším v zemi.

Rirkrit Tiravanija – Morgen ist die Frage pro Studio Berlin 2020.

Výstava současných berlínských umělců ponese název STUDIO BERLIN. Představí díla více než 80 současných umělců, kteří žijí a pracují v Berlíně. K vidění budou národní a mezinárodní díla z oblasti fotografie, sochařství, malby, videa, zvuku, performance a instalace. Místo konání je kultovní Berghain, včetně panoramatického baru, sloupu a přilehlé haly, to vše na ploše 3 500 m2.

STUDIO BERLIN můžeme chápat jako momentku, která zkoumá současnou situaci, pocity umělců a jejich reflexe aktuálních sociopolitických změn. Berlín má největší koncentraci ateliérů a uměleckých dílen v Evropě – umělců z celého světa. Na jaře 2020 došlo k drastickým změnám i v uměleckém světě. Byly zrušeny nebo odloženy plánované výstavy a veletrhy umění, galerie a muzea byla uzavřena, větší projekty nebylo možné realizovat. I noční život v Berlíně se zastavil. Tato situace byla podnětem, aby se spojilo na první pohled nespojitelné: Berghain a Boros. Tato symbióza umožňuje vznik rozsáhlé veřejné platformy a místa pro velmi zajímavý dialog.

Vystavující umělci odrážejí široké spektrum současné scény bez rozdílu žánru, věku, známosti či popularity umělců. Výběr byl proveden prostřednictvím networkingu zúčastněných umělců, bez ohledu na galerie, které je zastupují. Seznam umělců zůstává otevřený po celou dobu výstavy, aby mohla být nepřetržitě doplňována nová jména a nová díla.

Výstava je otevřena od 9. září v Berghainu, Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin.

Otvírací doba: úterý až neděle od 12–20 hodin.
Vstup od 16 let.
Více info najdete zde.

O poslední výstavě v Berghainu si můžete přečíst zde.

Reportáž České televize k situaci v berlínských klubech najdete tady.

Nejčtenější v kategorii Society