Přečtěte si

V Berlíně už se zase smí tančit. Jaká opatření proti koroně platí od pátku v metropoli?

Na ulici je možné sundat si masku, stejně tak v zoo nebo v botanické zahradě. Pod širým nebem se smí sejít až tisíc účastníků kulturní akce, uvnitř 250. Opět se mohou konat veletrhy a festivaly. Lázně, bazény a sauny otevřou a budou požadovat testy. Venkovní sporty jsou povoleny. Povinnost nosit masku přetrvává v obchodech a v hromadné dopravě.
Přečtěte si

Jak se mění telefonní budky v Česku a Německu: Berlínské technobudky inspirují architekty, v Česku vedou knihobudky

První telefonní budka na světě byla instalována v roce 1881 na berlínském Potsdamer Platzu. Z neodmyslitelné součásti veřejného prostoru se však o 140 let později stala pro města spíš zátěž. V Česku bylo fungování telefonních budek ukončeno k 1. lednu 2021, v Německu si z nich ale pořád můžete zavolat. A nejen to – v Berlíně si do nich můžete zajít i na soukromou party. Projekt Teledisko, který doslova předběhl dobu, je pro pandemii jako dělaný a i v době uzavřených klubů servíruje Berlíňanům jejich denní dávku techna.
Přečtěte si

Co nového v Berghainu? Boros!

Berlínské kluby byly jedním z prvních, kdo musel zavřít a pravděpodobně budou poslední, kteří budou moci otevřít. Ani současná uvolnění nejsou důvodem k jejich radosti. Situace berlínských klubů je stále velmi nejistá a napjatá a mnohé z nich nevědí, jak celou situaci přežít. O to více potěší informace, že nadace Boros otevírá v prostorech Berghain výstavu současných berlínských umělců. Už jen jméno Christian Boros je garancí dobrých zpráv. Co tento multitalent uchopí, to funguje. Jeho komunikační agentura patří k těm nejlepším v zemi.