Duhový festival Prague Pride slaví 10. výročí a letos ho nezastaví ani korona

Navzdory nepřízni, která tento rok provází festivaly, se Praha od 3. do 9. srpna promění v místo plné duhových barev, oslav, lásky, porozumění, sounáležitosti a podpory.

K tomu všemu je připraven více než pestrý program, který bude celý týden bavit všechny návštěvníky 10. ročníku Prague Pride. Ten se uskuteční na Střeleckém ostrově, kde se bude nacházet Pride Village, i v různých částech Prahy. Tento festival je mnohem více než průvod. Je to vzdělávací i zábavný program, který spojuje a oslavuje LGBT+ a nabízí všem návštěvníkům bez ohledu na sexuální orientaci kulturní i společenské vyžití.  

Pořadatelé bedlivě sledovali dění okolo Covid-19. Situace byla nejistá. V jednom ale mají jasno, chtějí uspořádat letošní Prague Pride tak, aby si ho všichni účastníci užili stejně jako předchozí ročníky. „Prague Pride letos slaví krásné desáté výročí, a to navzdory nelehkým zkouškám, které nás všechny tento rok provází. Proto chceme oslavit to, co pro nás, a doufáme i pro Vás, festival znamená,” říká Hana Kulhánková, ředitelka festivalu.

Letos na vás čeká rekordní počet míst, kterých se festival dotkne, více než sto akcí a pět hodin interaktivního online vysílání Pride Stream každý den
od 16 h–21 h. Napříč celou republikou se oblíknout různé budovy do duhového osvětlení.

Máme pro vás připravených více než sto akcí, mnoho z nichž budeme přenášet online na Facebooku, či Youtube. Věříme, že by se měli LGBT+ lidé více poznávat navzájem, snažit se pochopit vlastní rozdíly, pomáhat si, i více komunikovat s lidmi kolem nás. Téma propojování bude proto procházet každým kouskem letošního ročníku,” dodává Hana Kulhánková.

Letošní program zahrnuje pikniky, diskuse, výstavy, přednášky, workshopy, talkshow, divadlo, party, akce pro rodiny s dětmi a mnohem víc. Důraz se bude klást na to, co nás všechny spojuje, a to nejen v rámci určitých skupin, ale také generací. „Jako ředitelka festivalu považuji za velmi důležité, aby se starší generace cítily na festivalu dobře a věděly, že tento festival je také pro ně,” říká Hana Kulhánková.

Slavnostní zahájení proběhne 3. srpna v 18 h na Střeleckém ostrově. Celý týden můžete také navštívit Pride Sport komplex ve Žlutých lázních nebo Pride Cinema v Kasárnách Karlín, kde se budou promítat filmy festivalů Mezipatra a Jeden svět. V rámci bezpečnosti letos nezažijeme klasický průvod Prahou. Namísto toho je připravena 8. srpna Duhová plavba po Vltavě. Vstupenky na plavbu si můžete zakoupit ZDE.

Během festivalu budou připravena hygienická opatření a některé akce budou jen pro omezený počet lidí.
Více o Prague Pride a program najdete ZDE.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank