Fake vs. Reality

Fake na nás kouká ze všech médií. Ale udělat z něj umění, na to je třeba trochu fantazie. Britské umělkyni Alison Jackson se to podařilo. V Berlíně vystavuje v Galerii Camera Work pod názvem Fake versus Reality více než 40 děl ze své světově proslulé série celebrit, v nichž se zabývá sílou obrazů, falešných zpráv, bulvárních médií a voyeurismu.

Bush Does Rubik’s Cube.

V často provokativních fotografiích hrají hlavní roli osobnosti z politiky, společnosti, hudby a filmu, které zobrazují představy diváka, který je ale osobně nikdy neviděl. Z uměleckého konceptu autorky vyvstává otázka, jak pravdivé jsou ve skutečnosti zprávy a fotografie a jak se provádí manipulace s medializací těchto obrazů v televizi, tištěných médiích a na internetu. 

Marylin and Diana Shopping.

Kim and Kanye Reality TV Birth.

Kult celebrit je zde zpochybňován vtipným a provokativním způsobem, přitom se umělkyně nebojí kritizovat společenské a politické osobnosti a jejich chování. Díla Alison Jackson (* 1970, Velká Británie) najdete v nejvýznamnějších galeriích, např. v Tate ModernThe National Portrait Gallery v Londýně, v International Center of Photography v NYC, MoMA v San Franciscu nebo v Pompidou CentreMusée du Louvre v Paříži.
V Galerii Camera Work od 7. března až do 18. dubna.
Více info najdete zde.

Jagger Ironing.

Harry and Meghan Crown Jewels.

Trump With Miss Mexico.

Queen at William Hill.

Tom Ford Does P for Paris Press.

The Queen places the Crown on Elton John.

Foto: Alison Jackson / Courtesy of CAMERA WORK

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher