Fake vs. Reality

Fake na nás kouká ze všech médií. Ale udělat z něj umění, na to je třeba trochu fantazie. Britské umělkyni Alison Jackson se to podařilo. V Berlíně vystavuje v Galerii Camera Work pod názvem Fake versus Reality více než 40 děl ze své světově proslulé série celebrit, v nichž se zabývá sílou obrazů, falešných zpráv, bulvárních médií a voyeurismu.

Bush Does Rubik’s Cube.

V často provokativních fotografiích hrají hlavní roli osobnosti z politiky, společnosti, hudby a filmu, které zobrazují představy diváka, který je ale osobně nikdy neviděl. Z uměleckého konceptu autorky vyvstává otázka, jak pravdivé jsou ve skutečnosti zprávy a fotografie a jak se provádí manipulace s medializací těchto obrazů v televizi, tištěných médiích a na internetu. 

Marylin and Diana Shopping.

Kim and Kanye Reality TV Birth.

Kult celebrit je zde zpochybňován vtipným a provokativním způsobem, přitom se umělkyně nebojí kritizovat společenské a politické osobnosti a jejich chování. Díla Alison Jackson (* 1970, Velká Británie) najdete v nejvýznamnějších galeriích, např. v Tate ModernThe National Portrait Gallery v Londýně, v International Center of Photography v NYC, MoMA v San Franciscu nebo v Pompidou CentreMusée du Louvre v Paříži.
V Galerii Camera Work od 7. března až do 18. dubna.
Více info najdete zde.

Jagger Ironing.

Harry and Meghan Crown Jewels.

Trump With Miss Mexico.

Queen at William Hill.

Tom Ford Does P for Paris Press.

The Queen places the Crown on Elton John.

Foto: Alison Jackson / Courtesy of CAMERA WORK

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,