Filmové události roku

Křídla pro Coldplay
Celovečerního film Petera Hirjaka o spolupráci české umělkyně Míly Fürstové s fenomenální kapelou Coldplay, pro kterou vytvořila vizuální podobu desky Ghost Stories. Všechno prý byla jedna velká náhoda, která splnila hned několik snů.
PREMIÉRA ČR: 2. února
LÍSTKY NA PREMIÉRU V RUDOLFINU ZA ÚČASTI MÍLY FÜRSTOVÉ STÁLE V PRODEJI ZDE

Šarlatán
Nejnovější snímek významné režisérky Agnieszky Holland bude mít svou světovou premiéru na 70. ročníku filmového festivalu Berlinale. Jde o životopisné drama inspirované skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, kterého ve filmu ztvárnil Ivan Trojan.
PREMIÉRA ČR: 26. března

No time to die/ Není čas zemřít
Již pátá a také poslední „bondovka“ v hlavní roli s Danielem Craigem. Těšte se opět na záběry, ve kterých se utíká smrti na každém kroku, na neuvěřitelné náhody plné dramatických překvapení a gentlemanské činy včetně kýčovitých milostných scén.
PREMIÉRA ČR: 8. dubna

Top Gun: Maverick
Na filmových plátnech se znovu objeví neuvěřitelně rychlé stíhačky a samozřejmě charismatický Tom Cruise, který v roce 1986 ztvárnil hlavní roli v akčním snímku Top Gun. Společně s Cruisem uvidíme ještě Val Klimera, který si zahrál také v původním snímku.
PREMIÉRA ČR: 16. července

Jan Žižka
Dosud nejdražší český film, který byl natočen. Historický snímek o jednom z největších vojevůdců své doby – neporaženém českém hrdinovi s páskou přes oko – vyšel na půl miliardy korun a za kameru se postavil Petr Jákl. Vydejte se s Janem Žižkou z Trocnova do Evropy na konci 14. století.
PREMIÉRA ČR: 6. srpna

Bábovky
Film podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové v režii Rudolfa Havlíka o dvanácti ženách s rozmanitými osudy, které se nakonec propojí v jeden. Ve snímku hrají Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák či Jiří Langmajer.
PREMIÉRA ČR: 26. září

Dune
Milovníci sci-fi filmů si přijdou na své v závěru roku. Slavná kniha se dostala nové filmové zpracování, ve kterém budou excelovat takové herecké hvězdy jako Timothée Chalamet, Rebecca Fergusonová, Oscar Isaac nebo Javier Bardem. Režie se ujal Denis Villeneuve.
PREMIÉRA ČR: 17. prosince

Mohlo by vás zajímat

FB Alexandry Koláčkové
Přečtěte si

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign