Přečtěte si

Drážďany – jaké památky musíte navštívit, abyste sem už nemuseli?

Většina drážďanských památek se nachází v historickém Starém městě a projdete je v klidu pěšky. Za dnešní dominantu Drážďan je považován kostel Frauenkirche (česky obvykle označovaný jako kostel Panny Marie), vůbec nejznámější památka Drážďan. Slavný je ani ne tak z historického hlediska, jako spíš symbol poválečné i postkomunistické obnovy NDR. Tento protestantský chrám byl zcela zničen při spojeneckém bombardování Drážďan v únoru 1945 a po sjednocení Německa znovu vystavěn. Každá část původní stavby, sebemenší úlomek či kámen, byla zaevidována a podle počítačových modelů znovu instalována do stavby. Touto neuvěřitelně náročnou a pracnou metodou se podařilo kostel ze 43 procent obnovit z původních dílů.
Přečtěte si

Štědrý den, na který se nezapomíná

Jako děti jsme se všichni těšili, jaké dostaneme na Vánoce dárky. Jako dospělí častěji uvažujeme, jakou radost přinesou dárky těm druhým. Příběh, který se odehrává v Praze (jména zúčastněných jsou redakci známa), je spíš pohádkou… podobných totiž zase až tolik neexistuje.
Přečtěte si

Změnu státního financování z ledna 2020 odnášejí hlavně speciální školy

Některé speciální školy odmítají děti s těžkými zdravotními hendikepy vzdělávat, jiné požadují od rodičů, aby svému dítěti sami zajistili osobního asistenta, další zvyšují školné. Negativní dopady novely z dílny Babišova kabinetu z ledna 2020 o změně státního financování tak už téměř dva roky odnášejí především ti nejzranitelnější. Přinášíme rozhovor s Dagmar Herrmannovou, odbornicí na vzdělávání dětí s kombinovaným postižením a ředitelkou speciálního centra Smiling Crocodile, které se už deset let zaměřuje na vzdělávání a péči o děti s tím nejtěžším postižením.
Přečtěte si

TOP 10 míst, kam v Praze vyrazit s dětmi, abyste o nich ani nevěděli

Praha nabízí spoustu zajímavých míst, která jsou dětem buď přímo určená, nebo si je užije celá rodina. Vybrat z nich deset není nic snadného, přesto se o to pokusíme. V našem výběru jsou především místa, kde nejsou děti jen pasivními diváky, ale samotnými aktéry. A kde si vyhrají i dospělí. Pak vám děti určitě nebudou chtít utíkat na Žižkovskou věž, jako batolata proslulého sochaře a výtvarníka Davida Černého na snímku.
Přečtěte si

S Michaelou Hoškovou nejen o tom, jak Matěj maluje mapy

Popsat, co je autismus, vydá na několik knih, protože každý jedinec s poruchou autistického spektra je naprosto jedinečný, říká Michaela Hošková, která je autorkou knihy Matěj maluje mapy. „Tato diagnóza v sobě ukrývá mnoho podob, od těžších po ty lehčí, i když je těžké určit, zda to “lehké” znamená vždycky i to “snadné”. Někdy je to dokonce naopak.”