Fotografka Zuzana Richter, rodilá Pražačka, žije napůl v Berlíně a v Praze

Ze svého celoživotního koníčka — fotografie — si po studiu mediendesignu udělala povolání. Má ráda kafkovsky laděné příběhy tajemna, červená barva se často táhne jejími černobílými fotografiemi jak osudová nit.Ze svého celoživotního koníčka — fotografie — si po studiu mediendesignu udělala povolání. Má ráda kafkovsky laděné příběhy tajemna, červená barva se často táhne jejími černobílými fotografiemi jak osudová nit.

Vystavovala v Itálii, v Bonnu, opakovaně v Praze a v Berlíně.

„Po přestěhování z Bonnu do Berlína (1998) jsem zde našla svůj nový domov. Teď mám domovy DVA. Miluju můj Berlín a moji Prahu,” říká autorka, která nám k dispozici dala její fotografie z obou měst.

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-tramvaj

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-2

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-3

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-4

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-5

V rámci česko-německého projektu připravuje novou výstavu v galerii FANTOM v Berlíně (29. 08.—9. 9. 2019).

Výstava je spojena s autorským čtením:

29. 08., 19.00 Dora Kaprálová, hudební doprovod Joe Kučery (sax)

6. 9., 19.00 Radek Fridrich

www.zuzanarichter.de

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Nová umělecká galerie Kunsthalle Praha přinese nejen přeshraniční dialogy

„Chtěli bychom přispívat k objevování nových pohledů na umění 20. a 21. století, na svět, ve kterém žijeme, a vytvořit tak živé místo pro setkání s uměním pro co nejrozmanitější publikum,“ říká o Kunsthalle Praha její ředitelka Ivana Goossen. Nové místo pro umění z bývalé Zengerovy trafostanice otevře své prostory 22. 2. 2022.
Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?
Přečtěte si

Česká kuchyně, Quo Vadis?

Málokdo ví, že české kulinářství mívalo stejně bohatý sortiment jako třeba francouzské. Naši rodiče a prarodiče na to zapomněli, ale mladá generace opět začíná objevovat kouzlo zvěřiny, ryb nebo třeba chřestu.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign