Fotografka Zuzana Richter, rodilá Pražačka, žije napůl v Berlíně a v Praze

Ze svého celoživotního koníčka — fotografie — si po studiu mediendesignu udělala povolání. Má ráda kafkovsky laděné příběhy tajemna, červená barva se často táhne jejími černobílými fotografiemi jak osudová nit.Ze svého celoživotního koníčka — fotografie — si po studiu mediendesignu udělala povolání. Má ráda kafkovsky laděné příběhy tajemna, červená barva se často táhne jejími černobílými fotografiemi jak osudová nit.

Vystavovala v Itálii, v Bonnu, opakovaně v Praze a v Berlíně.

„Po přestěhování z Bonnu do Berlína (1998) jsem zde našla svůj nový domov. Teď mám domovy DVA. Miluju můj Berlín a moji Prahu,” říká autorka, která nám k dispozici dala její fotografie z obou měst.

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-tramvaj

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-2

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-3

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-4

fotografka-zuzana-richter-praha-berlin-5

V rámci česko-německého projektu připravuje novou výstavu v galerii FANTOM v Berlíně (29. 08.—9. 9. 2019).

Výstava je spojena s autorským čtením:

29. 08., 19.00 Dora Kaprálová, hudební doprovod Joe Kučery (sax)

6. 9., 19.00 Radek Fridrich

www.zuzanarichter.de

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Politicky nekorektní Louskáček. Berlínský státní balet stáhl adventní hit z programu

K adventu neodmyslitelně patří baletní představení Louskáček – Vánoční příběh, které bývá beznadějně vyprodané měsíce dopředu. Pohádku o oživlé hračce a zlém Myším králi ovšem na programu Berlínského Státního baletu letos nenajdete. Opulentní nastudování z roku 2013 v choreografii Vasilije Medveděva a Yuriho Burlaky za 1,5 milionu eur zůstane v depozitáři. Je prý totiž politicky nekorektní.
Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí.…
Das Prager Jesulein
Přečtěte si

Pražskému Jezulátku se klaní i ve světě

Stověžatá Praha je uctívána na celém světě. Věží a věžiček je ve skutečnosti na tisíc, v panoramatu města mnohé z nich patří sakrálním stavbám. Ne každý však ví, že právě v jedné z nich se nachází jeden z největších duchovních symbolů. Kult Pražského Jezulátka v zahraničí je mnohem větší než jakékoli jiné české postavy či osobnosti. Od Filipín přes Srí Lanku až po Jižní Ameriku dobylo Jezulátko miliony srdcí; v Indii má svoji vlastní komunitu, v Bangalore je mu zasvěcen kostel Infant Jesus Shrine. Co ale o něm víme my?

Nejčtenější v kategorii ArtDesign